TehetségPont Workshop

Pécsiközgáz TehetségPont Workshop Microsoft Teams felületén

Dr. Mátyás Judit:

Nyelvoktatás, nyelvvizsga követelmény, Hagen

A workshop keretében a hallgatók megismerhetik a diplomaszerzéshez szükséges kimeneti követelmények egyikét, a nyelvvizsga teljesítéssel kapcsolatos előírásokat. A PTE Közgazdaságtudományi Karon a hallgatók BSc tanulmányaikat általános felsőfokú nyelvvizsgával vagy szakmai (üzleti/gazdasági/kereskedelmi) középfokú nyelvvizsgával fejezhetik be. A turizmus vendéglátás szakirányon a Foksz-képzésben résztvevők számára általános felsőfokú vagy szakmai középfokú nyelvvizsga, a BSc-tanulmányok esetében általános felsőfokú és egy szakmai vagy két szakmai nyelvvizsga szükséges. A PTE KTK Nyelvvizsgahelyen a hallgatók helyben tehetnek BGE egynyelvű gazdasági írásbeli és szóbeli nyelvvizsgát, de lehetőségük van más szakmai nyelvvizsga megszerzésére is (például Kitex, Zöld út), amiről a hallgatók tájékozódhatnak a kari honlapon. A workshop-on részletesen bemutatásra kerülnek a kari előírások, a szaknyelvi oktatás és a szakmai nyelvvizsga megszerzésének lehetőségei.

A workshop interaktív jellegű, a megjelent hallgatókkal megbeszéljük a felmerülő kérdéseket, problémákat.