TehetségPont Workshop

Pécsiközgáz TehetségPont Workshop Microsoft Teams felületén

Dr. Mátyás Judit:

Tanulásmódszertani worshop

A tanulásmódszertani workshop keretében a hallgatók megismerkedhetnek olyan tanulási technikákkal, stratégiákkal, melyek tudatos, célirányos alkalmazásával képessé válhatnak az eredményes tanulásra, és sikeresebben teljesíthetik vizsgáikat.

Az interaktív workshop keretében végig járjuk, megbeszéljük a tanulás során felmerülő leggyakoribb kérdésköröket, valamint a problémák megoldására javasolt stratégiákat a következő témákban: motiváció, időbeosztás, koncentráció, félelem- és stresszkezelés, az olvasottak lényegének értelmezése (lényegfelismerés), információfeldolgozás, vizsgázás és önkontroll.

A workshop-on lehetőség nyílik arra is, hogy a hallgatók megbeszéljék egymással a tanulással, vizsgára készüléssel kapcsolatos gondjaikat, és azokra – tanulási tapasztalataik alapján - saját megoldásokat is javasoljanak.  A találkozón bemutatásra kerülnek a tanulási stratégiák témájú szekunder források, szakirodalmi háttér is.