Sikeresen zárult az idei Nemzetközi Hackathon

2024. április 29. 11:11
Idén először került megrendezésre személyes jelenléttel a Nemzetközi Hackathon!

A Nemzetközi Hackathon idén 2024. április 24-25 között került megrendezésre a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán, melyen 17 hallgatói csapattal a PTE 5 Karának közel 90 magyar és nemzetközi hallgatója vett részt.

Mivel idén a Nemzetközi Hackathon a Fenntarthatósági Központ és a Hidrogén Központ közreműködésével jött létre, így a másfél napos villámkurzus keretein belül a hallgatókat egy rendhagyó, de annál érdekesebb kihívás elé állítottuk: egy edukációs stratégiát kellett kidolgozniuk, amely elősegíti a hidrogén, mint energiaforrás ismeretének terjesztését és növeli a társadalmi tudatosságot és elfogadottságot.

A mellett, hogy egy izgalmas problémára keresték a megoldást a hallgatók, a kurzus kiváló lehetőség volt arra, hogy fejlesszék csapatmunka- és prezentációs készségeiket, valamint kreatív gondolkodásukat.

A hallgatók munkáját a Pécsiközgáz céges partnerei, illetve oktatói segítették szakértelmükkel.