Felsőoktatási Adatelemző és Teljesítményértékelési Központ (FATK)

A Karon nem önálló szervezeti egységként működik a Felsőoktatási Adatelemző és Teljesítménymenedzsment Központ (FATK). A Központ a Karon meglévő módszertani apparátussal, illetve a felsőoktatási intézménymenedzsment terén szerzett tapasztalataival és személyi kapacitásaival segíti a kari, társkari, valamint egyetemi szintű szakmai döntéselőkészítést, egyebek mellett nemzetközi rangsorokkal, a Diplomás Pályakövető Rendszerrel, Teljesítményértékelési Rendszerrel, valamint indikátor-monitoringgal kapcsolatos kérdésekben. Ezen aktivitások a Kar törekvéseivel, valamint a mindenkori rektori vezetés igényeivel és a PTE Tudományos és Innovációs Parkban tervezett szerepvállalásokkal is összhangban állnak.

A Központ két divízióra (Adattudományi Divízió és a Teljesítménymenedzsment Divízió) bontva szervezi feladatait.

Adattudományi Divízió

Funkciói:

• támogatást nyújt a felmerülő adatbázisok, -tárházak (rendszerének) kialakításában,
  • az informatikai fejlesztésekben képviseli az adattudományi, -elemzési szempontokat,
  • koordinálja az adattudományi projekteket,
  • módszertani javaslatokat fogalmaz meg,
  • közreműködik az elemzésekben,
  • előkészítő anyagokat készít, koncepcionális kereteket javasol a döntéshozók számára.

Munkatársak:

elemzési stratégia, Adattudományi Munkacsoport

schepp.zoltan [at] ktk.pte.hu
B212
adatbázis-menedzsment és elemzés, Adattudományi Munkacsoport

vancsik.peter [at] pte.hu
elemzés és riporting, Adattudományi Munkacsoport

gaspar.tamas [at] ktk.pte.hu
B135
projektmenedzsment és riporting, Adattudományi Munkacsoport

szucsk [at] ktk.pte.hu
B226

Teljesítménymenedzsment Divízió

Funkciói:

• az oktatási, kutatási és adminisztratív tevékenységhez köthető egyéni és szervezetiegység-szintű teljesítménydimenziókat definiál, valamint megfogalmazza az azok méréséhez, monitorozásához szükséges adatigényeket,
  • megszervezi és lebonyolítja az egyetemi szintű oktató-kutató-tanár teljesítményértékelési rendszer (PTE OKT TÉR) teljesítménymérési folyamatait, azokról visszajelzést ad, illetve igény szerint elemzéseket, jelentéseket készít a szervezeti egység szintű döntéshozók számára,
  • szinkronizálja a teljesítménymenedzsment folyamatban tevőlegesen részt vevő szereplők és rendszerek tevékenységeit,
  • folyamatosan fejleszti a teljesítménymenedzsment folyamatok szakmai tartalmát és annak informatikai vetületét.

Munkatársak:

munkacsoport vezető, Teljesítménymenedzsment Munkacsoport

csapiv [at] ktk.pte.hu
B214
vezető tanácsadó, Teljesítménymenedzsment Munkacsoport

ulbert.jozsef [at] ktk.pte.hu
B212
kapcsolattartástért felelős munkatárs, Teljesítménymenedzsment Munkacsoport

poszaa [at] ktk.pte.hu
B213
adatbázisokért felelős munkatárs, Teljesítménymenedzsment Munkacsoport

horvath.gabor [at] ktk.pte.hu
B213
IT fejlesztésekért felelős munkatárs, Teljesítménymenedzsment Munkacsoport

gaal.adrian [at] ktk.pte.hu
B215

Az egyetemvezetés döntéselőkészítési és folyamattámogatási igényeit a rektor által arra kijelölt gazdálkodási rektorhelyettes közvetíti a Központ felé. A Központ vagy annak érintett divíziója más szervezeti egységekkel (társkarok, központi szervezeti egységek) való együttműködés és kommunikáció során a gazdálkodási rektorhelyettestől származó eseti jóváhagyással, illetve az általa jóváhagyott reguláris eljárások keretében jár el.