fbpx Pécsiközgázos hallgatók sikere az idei Papp László Számvitel Versenyen Pécsen | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Pécsiközgázos hallgatók sikere az idei Papp László Számvitel Versenyen Pécsen

2019. január 25. 10:13

A PTE-KTK Janus Pannonius Közgazdasági Szakkollégium immáron 11. alkalommal rendezte meg a Papp László Számvitel Versenyt.

A PTE Közgazdaságtudományi Kart Győri Eszter, Kimpf Eszter, Hábel Eszter és Szabó Dorottya Anna a ConsuLadies nevű csapat tagjaiként képviselték a versenyen, ahol egy komplex esettanulmány kihívásaira kellett megoldást találniuk. A másodéves gazdálkodási és menedzsment, illetve pénzügy és számvitel alapszakos hallgatók az idei versenyen egy non-profit cég munkájába és gazdálkodásába nyerhettek bepillantást, mely a dél-dunántúli térség legnagyobb hulladék begyűjtéssel és kezeléssel foglalkozó vállalata. A résztvevő csapatoknak a cég olyan problémáira kellet választ adni, mint például, hogy a szervezet befektetésének milyen kockázatai lehetnek, pénzügyileg milyen lehetőségeik vannak és hosszútávon mik lehetnének a céljaik. Az induló csapatoknak összesen 24 óra állt rendelkezésére a megoldás elkészítésére, így a szakmai kihívásokon túl az időgazdálkodás és a csapatdinamika is nagyon komoly szerepet kapott. Az elkészített javaslatokat a résztvevőknek az esemény zárónapján 9 tagú szakmai zsűri előtt kellett prezentálniuk.

A Janus Pannonius Közgazdasági Szakkollégium tagjaiból álló csapat a versenyen harmadik helyezést ért el. Második helyezést ért el a Miskolci Egyetem csapata és az első helyezést pedig a Babes Bolyai Tudományegyetem hallgatói szerezték meg.