Értékajánlatunk



Partneri Kapcsolat

Rólunk

Az Alkalmazott Tanulások Központja (Centre for Applied Learning, késöbbiekben CAL) szervezeti egység célja, hogy integrálja a Közgazdaságtudományi Karon folyó tudásgenerálás (kutatás) és tudásátadás (oktatás) folyamatokba a tudásalkalmazást (gyakorlat), amelyet a 4 Központjával együttműködve valósít meg.


A Kar ezen szervezeti egységen keresztül kíván gyorsan és rugalmasan reagálni a gazdasági-társadalmi környezetben felmerülő problémákra, igényekre. A CAL célja, hogy eseményei és projektjei révén lehetőséget biztosítson a hallgatóknak arra, hogy tanulmányaik kezdetétől valós projekteken dolgozzanak valós ügyfelekkel, ezzel lehetővé téve a cégek számára is, hogy aktívan részt vegyenek potenciális jövőbeli munkavállalóik célzott készségfejlesztésében (World of Practice).


Központjaink

A CAL keretein belül működő négy központ a szakma különböző területeire fókuszálva segítik a hallgatókat és elégítik ki a piaci igényeket egyaránt.

A Simonyi BEDC egy önfenntartó vállalkozói ökoszisztéma, amely a hallgatók vállalkozói készségeinek fejlesztésére összpontosít. Célja továbbá a vállalkozói és innovációs kapacitás bővítése a tudományos és üzleti szereplők aktív részvételével. A központ olyan vállalkozások jelentkezését várja, akik problémákkal szembesültek vagy bővíteni szeretnék tevékenységüket, de ehhez hiányzik a megfelelő módszerek kidolgozására való kapacitásuk.

A the CoRe lab Fogyasztói Magatartáskutató Központ célja, hogy innovatív kutatási megoldásokkal támogassa a tudományos, hallgatói és piaci célokat egyaránt. A hagyományos kutatási módszerek mellett új, innovatív eszközöket alkalmaznak, mint például a szemkamerás kutatás, melyek piackutatási megoldásokat nyújthatnak a partnerek számára.

A Fenntarthatósági Központ célja, hogy az etikus gondolkodást, társadalmi felelősségvállalást és a fenntarthatóságot beépítse az oktatásba, kutatásba és egyéb tevékenységekbe. Lehetőséget nyújt együttműködések kialakítására vállalatokkal, társadalmi szervezetekkel és önkormányzatokkal. Ezek a partnerségek elősegítik a fenntarthatósági innovációkat, miközben támogatják a hallgatókat egy etikus és fenntartható jövő építésében.

A KKV Fejlesztési Hub innovatív megoldásokat kínál azon vállalkozások számára, amelyek hatékonyabb működést, növekedést és versenyképességet szeretnének elérni. Központunk egyedülálló erőforrását a kreatív és lendületes hallgatóink adják, akik a vállalkozások konkrét problémáira fókuszáló gyakorlati projekteken dolgoznak. A munka szoros együttműködésben zajlik a vállalkozások képviselőivel és tapasztalt oktatók iránymutatásával, biztosítva a projekt szakmai színvonalát.


Együttműködési lehetőségek

Együttműködési lehetőségeket kínálunk azoknak a vállalati partnereinknek, akik szeretnék fejleszteni működésüket, friss szemléletet hozni a folyamatokba, miközben hozzájárulnak a jövő szakembereinek képzéséhez.

World of Practice

Vendégelőadások

A World of Practice eseménysorozat keretein belül partnereinknek lehetősége van kurzusok releváns témáiban vendégelőadást tartani. A vállalati szakértők betekintést nyújthatnak hallgatóinknak az adott szakterület gyakorlati vonatkozásaiba.

Közös projektek

A World of Practice keretében partnereink saját vállalati problémákat vagy témákat hozhatnak, amelyeken hallgatói csapatok egy féléves kurzus, ötletverseny vagy nyári egyetem során dolgoznak. A szemeszter végén a diákok prezentációban mutatják be megoldásaikat.


Zsűri és szakértői lehetőség

Hallgatói versenyeinken való aktív részvétel szintén népszerű partnereink körében. A vállalati szakembereknek lehetőségük van témaköröket kezdeményezni az eseményekhez, részt venni a hallgatók mentorálásában, helyet foglalni a szakmai zsűriben, valamint ösztöndíjjal és tárgyi nyereményekkel támogatni a tehetséges hallgatókat. Partnereinknek már a hallgatók záróvizsgáin is lehetőség van részt venni, ahol szakmai tapasztalatuk révén értékelhetik a hallgatók munkáját.

A Hackathon egy másfél napos szórakoztató és izgalmas rendezvény, ahol a hallgatók villámkurzust kapnak arról, hogyan juthat el egy ötlet a megvalósulásig, egy problémára adott válasz a konkrét termékig vagy szolgáltatásig. Ezen az eseményen is számítunk partnereink jelenlétére szakértőként és zsűritagként.


iExpo

Az iExpo egy olyan rendezvény, ahol a hallgatók egy fordított állásbörze formájában bemutatják a félév során különböző témákban készített projektjeiket, kutatásaikat, üzleti ötleteiket, prezentációs képességeiket.

A PTE szintű eseményen minden félévben közel 80 vállalati partnerünk, 40 oktatónk és több, mint 300 hallgatónk vesz részt.


Szakmai gyakorlat, álláshirdetés

Partnereinknek lehetősége van hallgatókat fogadni a 12 és 14 hetes, összefüggő szakmai gyakorlat keretében. Ez idő alatt a hallgatók gyakorlati tapasztalatot szerezhetnek a cég működéséről és hozzájárulhatnak a vállalat munkájához. A szakmai gyakorlat remek lehetőség arra, hogy a vállalat tehetséges fiatalokat ismerjen meg, akik a megszerzett tudásukat a gyakorlatban is kamatoztatják.

Ezen kívül amennyiben egy vállalat szeretne megosztani nyitott pozíciót szakmai gyakorlati időszaktól függetlenül, lehetőség van álláshirdetést is közzétenni.

Mind a szakmai gyakorlat, mind az álláshirdetés lehetősége az Openup karriermenedzsment platformunkon érhető el. Ez a platform lehetőséget nyújt arra, hogy célzottan elérje a hallgatóinkat és közvetlenül kapcsolatba lépjen a leendő munkavállalókkal.


Az Openup egy hallgatókat, szakértőket és alumni tagokat vállalkozói interakciókon keresztül összekötő digitális piactér. Lehetőséget teremt a felhasználók számára, hogy megosszák észrevételeiket és interakcióba lépjenek egymással, valamint támogatja a vállalkozói kezdeményezéseket egy egyedülálló projektfejlesztési és projektmenedzsment tér használatával, amely lépésről lépésre vezeti végig a felhasználót a fejlesztési folyamaton.

A platformon való aktív jelenlét révén a vállalat első kézből kaphat hozzáférést egy céltudatos és tehetséges hallgatói bázishoz, akik lehetőséget keresnek vállalkozói kompetenciáik kiaknázására. A vállalatok továbbá közzé tehetnek elérhető szakmai gyakorlati helyeket és munkalehetőségeket közvetlenül a felhasználókat célozva, így optimalizálva a toborzás folyamatát, míg a csoport létrehozási funkció segíti a kapcsolatok kialakítását, fenntartását az a közösséggel.


Mikrotanúsítványt adó képzések

Karunkon lehetőség van vállalatra szabott, 1-8 alkalmas rövid ciklusú tréningeket és mikrotanúsítványt adó képzéseket igénybe venni. Az Nftv. által szabályozott mikrotanúsítvány egy olyan igazolás, amely tárgyleírást és kreditértéket is tartalmaz, ezek igazolják a felsőoktatási intézmények valamely kurzusának vagy moduljának elvégzése révén szerzett tanulási eredményeket. A megszerzett tanúsítványok kreditelismerési eljárás során beszámíthatóak az egyetem további képzéseibe is.

Szakirányú továbbképzések

Emelje magasabb szintre karrierjét: szerezzeen oklevelet az 1 éves, diplomára épülő szakirányú továbbképzéseinkkel, melyek az alapképzésben vagy mesterképzésben megszerzett ismeretekre építve kínálnak specializált, gyakorlatorientált tudást. A képzés elvégzéséről a hallgatók oklevelet kapnak, amely új szakképzettséget igazol, és közvetlenül hasznosítható a munkaerőpiacon. 


Elérhetőségeink

Telefonszám:

  • +36 72 501 599 / 23317

E-mail cím

  • cal@ktk.pte.hu

Weboldal

  • cal.ktk.pte.hu

Személyesen

  • PTE KTK B315-ös iroda