fbpx Tanulmánykötet Hoóz István 90. születésnapja tiszteletére | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Tanulmánykötet Hoóz István 90. születésnapja tiszteletére

2019. január 25. 11:10

Hoóz István professzor úr, a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Pécsi Kihelyezett Tagozatának alapító tagozatvezetője idén december 28-án tölti be 90. életévét.

A jeles évforduló alkalmából pályatársai, illetve egykori és mai  tanítványai tanulmánykötettel tisztelegtek az Ünnepelt előtt, melynek bemutatójára és Hoóz Professzor Úr születésnapi köszöntésére 2018. december 14-én 10 órától került sor.

Az ünnepségen Korinek László akadémikus úr, Schepp Zoltán dékán úr, Rappai Gábor professzor úr, illetve Herman Sándor mondtak köszöntőt. A tanulmánykötet tisztelgés Hoóz Professzor életműve előtt; pályatársai, illetve egykori tanítványai, akik az akadémiai pályát választották, szerteágazó témájú tudományos dolgozatokkal köszöntik az Ünnepeltet. A 21 írás remekül felfűzhető arra a gazdag életútra, amelyet a Professzor Úr maga mögött tudhat.

Hoóz István 1948-tól jogot hallgatott a Pázmány Péter Tudományegyetemen, majd végzésétől kezdve elkötelezetten dolgozott a felsőoktatás minél szélesebb spektrumában folyó statisztika-oktatásért. 1960-tól napjainkig az adjunktusságtól a PTE Örökös Professzora címig jutva oktat statisztikát és demográfiát a Pécsi Tudományegyetemen. 1970 és 1975 között a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Pécsi Kihelyezett Tagozatának tagozatvezetője volt, azaz a Pécsiközgáz alapító Dékánja. A demográfiai-tudomány hazai doyenje, aki 1950-ben publikált először a Statisztikai Szemlében munkanélküliségi statisztikai kérdésekről, s azóta közel 70 éve állandó résztvevője a hazai tudományos életnek.