Üzleti tervezés – üzleti terv összeállítása

 

Üzleti tervezés – üzleti terv összeállítása

Sajátítsd el az üzleti gondolkodás alapjait és készíts profi üzleti tervet! A képzés segít átlátni a vállalkozásindítás és -fejlesztés lépéseit a piackutatástól a pénzügyi tervig, befektetői szemmel gondolkodva.

Képzés neveKépzési díjKépzési időMinimum létszámKépzés helyeKreditérték
Üzleti tervezés – üzleti terv összeállítása95 000 Ft/fő32 óra12 főPTE KTK2

Oktatók:

Rétfalvi Zoltán, Glück Róbert

Együttműködő partnerek:

A képzés célja:

A kurzus célja, hogy a résztvevők megismerjék az üzleti tervezés alapelveit, módszereit és alkalmazásának lehetőségeit. A képzés során a hallgatók elsajátítják, hogyan állítsanak össze egy világos és célzott üzleti tervet, amely megalapozott döntések meghozatalát támogatja. A képzés az elméleti megalapozás után lehetőséget biztosít arra, hogy a képzésen résztvevők vagy saját, hozott gyakorlati példájukon, vagy egy előre elkészített esettanulmányon keresztül elkészítsenek egy üzleti tervet, különös hangsúlyt fektet a célok megfogalmazására, a megfelelő módszertan kiválasztására, valamint az eredmények felhasználásának módjára.

A kurzus olyan piacképes kompetenciákat nyújt, amelyek révén a résztvevők hatékonyan tudnak üzleti terveket létrehozni, illetve ezen keresztül üzleti döntéseket strukturált módon előkészíteni.

A képzés célcsoportja:

A képzés célcsoportja, olyan szakembereknek, KKV-k pénzügyesei és könyvelői, valamint vállalati döntéshozói, illetve tulajdonosai, akik szeretnék megérteni a vállalati pénzügyek mögött rejlő folyamatokat.

A képzés során megszerezhető kompetenciák:

A résztvevők elméleti és gyakorlati ismereteket szereznek az üzleti tervezésről, annak üzleti alkalmazásairól és összeállításának legfontosabb szempontjairól. A képzés során elsajátított kompetenciák lehetővé teszik, hogy:

  • Megértsék a üzleti terv szerepét az üzleti döntéshozatalban, és azonosítsák, milyen típusú üzleti tervezési metodika illeszkedik legjobban az adott céghez.
  • Hatékonyan és világosan fogalmazzanak meg üzleti célokat, kérdéseket és hipotéziseket a tervezésen keresztül.
  • Megismerjék a top-down és bottom-up tervezési módszereket, és tudatosan válasszanak ezek közül, előnyeik és hátrányaik alapján.
  • Képesek legyenek összeállítani egy átfogó üzleti tervet, amely megfelelő iránymutatást ad az üzleti döntésekhez.

Megértsék az üzleti tervezés eredményeit és gyakorlati alkalmazását és az adatokból levonható üzleti következtetéseket.

A képzés tematikája, időpontjai:

  • A vállalkozás pénzügyi alapjai (4 óra)

Értékteremtő folyamatok és összefüggéseik: ár szerepe

A vállalkozás vagyona, kapcsolata a mérleghez és eredményhez

Éves zárás, beszámoló: mire jó és mire nem

  • Vezetői számvitel és gyártói eredménykimutatás (8 óra)

Mi a vezetői számvitel?

Hogyan értelmezzünk egy főkönyvet?

Vezetői célok és kérdések: döntéstámogatás

Egyéb dimenziók: költséghely, profit center, stb…

Miért vezetői eredménykimutatás?

Adatforrások

  • Üzleti tervezés elmélete, részei (8 óra)

Mi a budget, forecast? Milyen gyakran készítjük?

Pontosság: az információ költségei és haszna

Top-down és bottom-up tervezés és jellemzőik

  • Vizsga

A PTE KTK a képzés elvégzéséről mikrotanúsítványt állít ki. Az a jelentkező, akinek nincs a PTE Közgazdaságtudományi Karán hallgatói jogviszonya részismereti jogviszonyban felvételre kerül a képzés idejére.

A tanúsítvány megszerzésének a feltétele a képzést követő a vizsga sikeres teljesítése, amely a PTE Tanulmányi és Vizsgaszabályzata alapján kerül értékelésre.

A képzés előfeltétele: középfokú végzettség (érettségi bizonyítvány vagy szakképzettséget igazoló dokumentum), szakirányú középfokú végzettség (képesített könyvelő, pénzügyi ügyintéző), mérlegképes könyvelő, kontroller, illetve KKV tulajdonosai

Kérdés esetén keresse kollégáinkat a prof.edu [at] ktk.pte.hu email címen.