Tartalmi követelmények
A doktori téma olyan kutatási részterület, amely alkalmas arra, hogy kidolgozása folyamatában a doktorandusz - a témavezető irányításával - elsajátítsa a tudományos módszerek alkalmazását, értékelhető tudományos eredményhez jusson, és erről tudományos közlemények, tudományos előadások, művészeti alkotások, majd doktori értekezés formájában bizonyosságot tegyen.
A doktori értekezés (továbbiakban: értekezés) a jelölt célkitűzéseit, új tudományos eredményeit, szakirodalmi ismereteit, kutatási módszereit bemutató, összefoglaló jellegű munka magyarul vagy a szakma által indokolt idegen nyelven.
Formai követelmények
Az értékezés terjedelme: minimum 100, maximum 150 oldal. Ennél hosszabb terjedelmű értekezés is benyújtható, a terjedelemmel arányos, magasabb összegű doktori eljárási díj befizetése mellett.
A doktori értekezésen (a belső címlapon) fel kell tüntetni a szerzőt, a kart, a doktori iskolát, a témavezetőt, a készítés helyét és idejét. A külső kötés fekete színű, arany betűkkel, melyen fel kell tüntetni a következőket: doktori értekezés, a jelölt neve, évszám. Az értekezéshez tartalomjegyzék és irodalomjegyzék tartozik. Ez utóbbiban szerepeltetni kell a jelölt tudományos közleményeit is.
Két támogató előopponencia esetén a doktorandusz a végső dolgozatot, a szükséges átdolgozást követően 6 db nyomtatott példányban és elektronikusan (PDF/Word) köteles benyújtani.
Az értekezéshez mellékelni kell a dolgozat téziseit kinyomtatva 15 példányban és elektronikusan.
A tézisek követelményei
- a disszertáció célja és hipotézisei,
- a kutatás módszertana,
- a kutatás eredményei, a hipotézisek igazolása,
- a szerzőnek a témakörben megjelent publikációi és konferencia előadásai (időrendben a témakörben megjelent publikációk, szakszerű leírásban és külön oldalon a konferencia előadások címe, konferencia témája, időpontja),
A tézisek A/5 formátumban készülnek füzetszerűen összekötve (belső kötéssel).
Szerkesztési segítség (Latex fájlok)
Külső és belső borító