Pécsiközgáz Alma Mater Komplex Tanulásösztönző Program

A pályázatokat 2024. szeptember 9. és 29. között van lehetőség elektronikusan benyújtani. A vonatkozó kérvényt a Neptun Tanulmányi Rendszerben az Ügyintézés/Kérvények menüpont alatt lehet beadni.

Alma Mater tanulmányi kedvezmény vagy ösztöndíj

A támogatást az a hallgató nyerheti el, aki nappali alapképzésen aktív jogviszonnyal rendelkezik és legfeljebb a 7. félévét kezdi meg. Turizmus-vendéglátás szak esetében legfeljebb 8. félévét kezdi meg. Illetve a teljesített félévek száma * 30 kreditet szerzett elismert kreditek nélkül, illetve minimálisan 3,00 súlyozott átlagot értek el.

A támogatás mértéke az utolsó lezárt aktív félév súlyozott átlaga alapján kerül megállapításra, a támogatás egy félévre szól.

Az önköltséges finanszírozási formában résztvevő hallgatók számára az ösztöndíj költségtérítési kedvezményt jelent.

Az Alma Mater Tanulmányi kedvezmény vagy ösztöndíj csak alapszakos hallgatók számára pályázható!

Alma Mater szociális kedvezmény

A támogatást az a hallgató nyerheti el, aki nappali és önköltséges finanszírozási formában folytatja a tanulmányait felsőoktatási szakképzésen (FOKSZ), alapképzésen vagy mesterképzésen és aktív jogviszonnyal rendelkezik.

Az AM szociális kedvezmény pályázat útján kerül megállapításra. A támogatásokról a Kari Pályázati és Ösztöndíj Bizottság javaslata alapján a dékán dönt. A támogatás mértéke az önköltség díjának max. 50%-a.

A támogatás egy félévre szól és minden félévben újra pályázható és nyitott a pályázás a FOKSZ, az alapképzés és a mesterképzés hallgatói számára.

Az Alma Mater Szociális Kedvezmény Pályázati Űrlapot és a Szociális Helyzetfelmérő Űrlapot is ki kell töltenie a pályázónak. Mind a két kérvényt ki kell a pályázónak nyomtatnia, aláírnia, és, a szükséges mellékletekkel együtt azokat a Tanulmányi osztályon leadnia (a mintakérvények és a kitöltési útmutatót az oldal alján találják).

A kinyomtatott és aláírt pályázati anyagokat a Tanulmányi osztályon legkésőbb 2024.október 2. 12 óráig szükséges leadni.

Alma Mater egyéb ösztöndíjak

Alma Mater egyéb ösztöndíjat a PTE KTK bármely képzési szintjén (Foksz, alapképzés, mesterképzés), bármely szakján, önköltséges finanszírozási formában résztvevő, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgató igényelhet a Dékáni utasításban meghatározott jogcímek keretein belül. A támogatás egy félévre szól.

További részletek és információ

Bővebb tájékoztatást a támogatásokról a Tanulmányi Osztálytól kaphat a to [at] ktk.pte.hu címen, a 72/501-599/23258, 23159 telefonszámon vagy személyesen (PTE KTK Pécs, Rákóczi u. 80. - 1 emelet).