Gazdálkodástani Doktori Iskola
A Doktori Iskola vezetője: Dr. Rappai Gábor
A Gazdálkodástani Doktori Iskolát 1994-ben alapította a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara, a Magyar Akkreditációs Bizottság engedélyével. Működésének kezdete óta a Doktori Iskola újra akkreditálására több alkalommal is sor került, s minden esetben magas minősítéssel. A Gazdálkodástani Doktori Iskola szakmai-tudományos bázisát a Közgazdaságtudományi Kar elméleti-, módszertani- és szakképzési intézeteinek-tanszékeinek oktatói és meghívott külső előadók képezik. A doktori fokozat megszerzése a kezdetektől három formában: egészidős, részidős, valamint egyéni felkészülési program keretében történt. Működésének húsz éve alatt a Doktori Iskolában összesen 112 fő szerzett fokozatot.
A doktori program fontos része az angol nyelvű alprogram, amelynek keretében az összes fokozatszerző hallgatón belül, 22 fő végzett. A Gazdálkodástani Doktori Iskola erősségei között tartjuk számon az iskolarendszerű képzés négy félévének szervezettségét és működési fegyelmezettségét.
Erősségként tekinthető a doktori cselekmények lebonyolításának nyitottsága és magas színvonala. Az elkészült értekezések előopponálására, végső értékelésére, a nyilvános védésre az adott szakterület leginkább értő és igényes szakembereit kérjük fel. Ez azt jelenti, hogy a doktorandusz hallgatók tudományos teljesítményének megméretése a lehető legnagyobb szakmai nyitottság mellett történik.
Megállapítható, hogy a Gazdálkodástani Doktori Iskola az elmúlt 20 évben a szervezés- és gazdálkodástudományi doktori képzés területén ismert, és szakmai-tudományos értelemben elismert intézménnyé fejlődött.
Általános tudnivalók
A doktori képzés formái:
1. Szervezett képzés
- A doktori képzésben a hallgatói jogviszonyban álló doktorandusznak 48 hónap áll rendelkezésére, hogy az előírt tanulmányi kötelezettségeit teljesítse.
- Az államilag finanszírozott hallgatót ösztöndíj illeti meg.
- Az önköltséges doktori képzésben részt vevő hallgató a szervezett képzési programokat látogatja, önköltséget fizet, ösztöndíjra nem jogosult.
2. Egyéni felkészülés
A Kar Doktori és Habilitációs Tanácsa felmentést adhat a szervezett doktori képzésben, vagy a képzés egy részében való részvétel alól 5-10 éves szakirányú tevékenység és legalább 3 tudományos közlemény felmutatása esetén.
3. Felvételi követelmények
- gazdaságtudományi képzési területen szerzett mesterdiploma,
- megfelelő intellektuális kapacitás,
- az angol nyelvből C típusú középfokú állami nyelvvizsga; vagy ezzel egyenértékű angol nyelvtudás.
A programban külföldi hallgatók is részt vehetnek.
Az önköltséges doktori képzésre történő felvételnél előnyben részesülnek azok a jelöltek, akik a munkahelyükön hivatásszerűen oktatással és/vagy kutatással foglalkoznak, és a munkahely hozzájárul a munkaidő kedvezmény megadásához.
Az állami ösztöndíjas és az önköltséges képzés megkülönböztetése nem érinti a program tartalmát, minden résztvevő ugyanazon kurzus hallgatója.
Az értékelés szempontjai:
A felvételi elbeszélgetés a jelölt érdeklődésének, kutatási aspirációjának, szakmai intelligenciájának, nyelvi ismereteinek felmérésére szolgál.
pályázati felhívásban és a Hallgatóknak szóló oldalon.
Munkarend | Önköltség | Képzési idő | Képzés kezdete |
---|---|---|---|
nappali |
500 000 Ft |
8 félév |
szeptember |
nappali |
ösztöndíjas |
8 félév |
szeptember |
JELENTKEZÉS
A doktori képzésre pályázat útján lehet jelentkezni:
Normál felvételi eljárásban:
honlapcím: https://pte.hu/hu/jelentkezes-doktori-kepzesre
A felvételi eljárás díja: 9000,- Ft
A felvételi jelentkezési díj kiegyenlítése banki átutalással történik.
Az átutaláshoz szükséges adatok:
PTE (kedvezményezett) központi bankszámlaszáma: 11731001-23135378
(OTP Bank IBAN: HU08117310012313537800000000 SWIFT kód: OTPVHUHB)
A közlemény rovatba feltétlenül írja be: …… (név) PhD felvétel díja, PST140148
Felvételi dátumok:
Jelentkezési időszak: 2024. augusztus 20.-ig
A felvételi elbeszélgetés várható időpontja: 2024. augusztus 22-30.
A felvételi döntés időpontja: 2024. szeptember 1.-ig.
A pályázathoz csatolandó dokumentumok:
- a diploma másolata,
- az egyetemi leckekönyv másolata,
- nyelvvizsga bizonyítvány,
- tudományos-szakmai önéletrajz (publikációs jegyzékkel együtt, ha van),
- kutatási terv,
- a választott témavezető ajánlása (a témavezetőket és a témakiírásokat a www.doktori.hu honlapon lehet megtekinteni. Témavezetőt csak a www.doktori.hu honlapon az adott doktori iskolában témát kiírók közül lehet választani
- a fogadó intézet vezetőjének támogató nyilatkozata.
Az alábbi „Pályázati felhívás” alapján készítse össze az anyagát:
- Pályázati felhívás
- Témavezetői fogadó nyilatkozat
- Intézeti befogadó nyilatkozatok
VÁRHATÓ KERETSZÁM
állami ösztöndíjas: 7 fő; önköltséges: 5 fő
Ha a fenti jelentkezési oldal kitöltésével, vagy a dokumentumok feltöltésével bármi problémája van, kérem keresse Tolnayné Jakabfi Edina PhD ügyvivőt: PTE KTK Tanulmányi Osztály PhD Iroda 7622 Pécs, Rákóczi út 80.; Telefon: 72/501 – 599/23372 mellék, e-mail: phd [at] ktk.pte.hu.