2. Irány a PTE Kultúrfeszt

2022. január 31. 12:50

Karunk is részt vesz a 2. Irány a PTE! Kultúrfeszten, ahol két napon át (egy online és egy személyes jelenlétűn) előadásokkal várunk mindenkit!

Részletes program

Február 2., szerda (online nap)

Ennek a napnak az előadásai online követhetőek a Pécsiközgáz YouTube csatornáján.

15.00-16.00: Sportban is tehetséges – a KTK sikeres sportoló hallgatóival beszélgetünk

Az első PTE Kultúrfeszten zenész hallgatóinkkal beszélgettünk, idén tehetséges sportolóinkon a sor. A stúdióban a Pécsiközgáz azon hallgatói, akik egyetemi tanulmányaik mellett kiemelkedő sporteredménnyel is büszkélkedhetnek. Beszélgetés, sztorik, dilemmák - és egy kis játék.

16.00-17.00: A criptovaluták különös világa

Izgalmas, új, kockázatos, ismeretlen, nyugtalanító és csábító: ezek a criptovaluták jelenleg a pénzvilágban. Érdemes belevágni? Hol lehet elbukni? Van-e titok és mindenre jó recept? A Criptovaluták izgalmas világában a KTK oktatóival kalandozunk: Dr. Kuti Mónika, Balogh Virgínia és Dr. Hornyák Miklós beszélgetnek.

17.00-18.00: Ne hagyd ki a világot! Külföldi kalandok egyetemistáknak

Az egyetemi éveknek manapság alaptartozéka egy vagy két külföldön eltöltött félév, szakmai gyakorlat és más izgalmas nemzetközi lehetőségek. A külföldön töltött időről, izgalmas kalandokról és a tapasztalatokról mesélnek a KTK világlátott hallgatói: Majdik Sára (Tokio), Kökény Péter (Erasmus, Olaszország), Varga Patrik (hajóút).

Február 3., csütörtök (személyes nap)

Ezek a programok a PTE ÁOK aulájában (7624 Pécs, Szigeti út 12.) kapnak helyet.

12.30-12.50: A sorozatok ismeretlen oldala: Squid Game és a Harry Potter – közgazdász szemmel

Tavalyi nagysikerű programunk volt, amikor a KTK három oktatója felfedte, hogy bizony a sorozatok nagyon sok tanulsággal szolgálhatnak a közgazdász álmokat dédelgető hallgatóknak. Ebben az évben élőben a PTE Kultúrfeszt színpadán a 2021-es év sikersorozatáról, a Squid Game-ről, és a jubileumát ünneplő Harry Potterről beszélget Dr. Csapi Vivien, Dr. Rácz-Putzer Petra és Dr. Sipos Norbert - közgazdász szemmel

13.00-14.00: Élő kvíz – kvízverseny középiskolásoknak, értékes nyereményekért

Kihívás 45 percben. Jelentkezz 4-5 fős csapatoddal és válaszoljátok meg az izgalmas, kissé közgázos, de mégsem túlságosan bonyolult és összetett kérdéseket kocsmakvíz jellegben! Lesz itt minden: sztárhírek, árfolyamok, zenei betétdalok és persze a legizgalmasabb filmes jelenetek sem maradhatnak ki. Teszteljétek tudásotokat, és vigyétek el az értékes nyeremények egyikét!

Nyeremények:

• 1. helyezett csapat: Bluetooth fülhallgató
  • 2. helyezett csapat: Pécsiközgázos pulcsi vagy póló (választható)
  • 3. helyezett csapat: Pécsiközgázos ajándékcsomag

Regisztráció: Küldd el a csapattagok nevét a kapcsolat [at] ktk.pte.hu -ra, vagy jelentkezz személyesen a Standunknál!