A JPKSZ első helyezett lett a Szakkollégiumi Napon

2019. január 25. 10:36

Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzata 2014-ben hozta létre a Pécsi Szakkollégiumi Napot, a szakkollégiumok összekapcsolásának és a graduális hallgatók szakmai fejlődésének céljából. A szakmai versenyre a PTE 17 szakkollégiuma kapott meghívást.

A versenyre nevezőknek egy tanulmányt kellett készíteniük, melynek eredményeit a november 10-én a Szentágothai János Kutatóközpont falain belül mutatták be a csapatok. Az ÁJK-n működő Óriás Nándor Szakkollégium a közösségi médiában használt személyreszabott marketing jogi szabályozásait mutatta be. A Társadalami Befogadás Szakkollégium az általuk megalkotott Hogyan tovább? nevű társasjáték közösségi médiában történő népszerűsítésében szerzett tapasztalatait összegezte. A karunkon működő Janus Pannonius Közgazdasági Szakkollégium csapata a közösségi média felsőoktatási intézmény választására gyakorolt hatásait vizsgálta, amellyel a tavalyi II. helyezés után, idén I. helyezést ért el.

A csapat tagjai:

• Cserna Benjámin