Bolyai János Kutatási Ösztöndíj - kiemelkedő minősítés

2021. szeptember 29. 10:58

A Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíj Kuratóriuma elismerő oklevélben részesítette Kovács Kárment.

A Bolyai-ösztöndíj a megújulásra képes állandóságot képviseli a kutatók számára. A Bolyai-ösztöndíj teljesítmény-központú, mert a fiatal kutatót egy adott kutatási téma feldolgozására és az eredmények összefoglalására, közlésére serkenti. Segíteni kívánja a legkiválóbbakat a kutatóhoz méltó életkörülmények megteremtésében.
A cél az ösztöndíj 1996-os létrehozásakor az volt, hogy sikeres fiatal, PhD–val rendelkező kutatóknak hirdessen az MTA olyan ösztöndíjat, amely segíti a jelentősebb eredményeket már elért fiatalokat a magyarországi kutatások folytatásában, valamint ösztönzi őket az „MTA doktora” értekezés megírására és a tudományos cím megszerzésére.

Az ösztöndíj keretein belül kiemelkedő munkájáért kitüntetésben részesült Karunk oktatója, Kovács Kármen.

Ezúton is szeretnénk Neki gratulálni eredményes és kitűnő munkájáért!