Diaszpóra Ösztöndíj

2021. december 1. 14:43

Magyarország Kormánya a tavalyi évtől hirdeti a Diaszpóra Ösztöndíjat, mellyel a Kárpát-medencén kívüli, külföldön élő magyarságot, magyar leszármazottakat igyekeznek megszólítani.

Az ösztöndíjjal elnyerhető juttatások a következők:

• Teljes tandíjmentesség
  • Egészségügyi biztosítás TAJ kártyán keresztül
  • Havi ösztöndíj (külön jelentkezés útján elérhető)
  • Lakhatási támogatás (külön jelentkezés útján elnyerhető)
  • Egyszeri utazási támogatás (külön kérelemre; 8000 km-en túl).

A részletes leírás itt érhető el.

A jelentkezőknek magyar származásukat/kötődésüket a megfelelő dokumentumokkal kell igazolniuk. Bővebb információ itt olvasható.

A jelentkezők magyar és idegennyelvű képzésben is részt vehetnek, amennyiben azonban nem magyarul tanulnak, a képzési program végére B2 szintű nyelvvizsgát kell tenniük magyar nyelvből.

Jelentkezés határideje: 2022. január 31.

A teljes felhívás innen tölthető le.

A koordinációért felelős kolléga Kónya Bence,  további kérdésekkel őt lehet keresni: konya.bence [at] pte.hu; +3672501500 /12422