Dr. Bélyácz Iván Széchenyi-díjban részesült

2022. március 16. 13:37

Dr. Bélyácz Iván akadémikus úr március 15. alkalmából a kiemelkedő tudományos életpályája elismeréseként Széchenyi-díj kitüntetésben részesült.

Magyarország köztársasági elnöke március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott, a Kossuth- és Széchenyi-díjakat hétfőn adták át. Dr. Bélyácz Iván karunk professor emeritusa, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja Magyarország számára kivételesen értékes, a vállalati pénzügyek tudományos vizsgálata terén meghatározó életműve, valamint a Kárpát-medencei magyar tudományos életet gazdagító, elhivatott oktatói és szervezői munkája elismeréseként részesült a díjban.

A Professzor úr eredményekben gazdag életpályája során mindvégig a Közgazdaságtudományi Kar oktatójaként dolgozott, az intézmény és a kollektíva szakmai fejlődésének szempontjait a legmagasabb prioritásként kezelte mindig és minden körülmények között. Mindemellett alapítója és első vezetője a Kar elsőként alapított (országosan is a legeslegelsők között akkreditált) Gazdálkodástani Doktori iskolájának, ahol valamennyi fokozatot szerzett hallgató profitálhatott a minőség- és értékközpontú, széles körű hazai szakmai networkot megmozgató oktatási koncepció nyújtotta előnyökből és a gondosan épített reputációból.

A Professzor úr a Kar hazai és nemzetközi tekintélyét és befolyását jelentősen növelte azokkal a személyes érdemeinek köszönhető megtiszteltetésekkel, hogy a Kar oktatói közül elsőként lett a Magyar Tudomány Akadémia tagja, később két cikluson keresztül a IX. osztály elnöke, valamint egy-egy külföldi, illetve hazai egyetem (a Kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem és Pannon Egyetem) díszdoktora.

Ezúton is gratulálunk a díjhoz és további sok, eredményes munkával töltött évet kívánunk!