fbpx Hallgatónk lett az első a PTE Hangja versenyen | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Hallgatónk lett az első a PTE Hangja versenyen

2019. május 7. 13:45

Az idén is megrendezték a PTE Hangja elnevezésű tehetségkutatót, melyre a Pécsi Egyetemi Napok 0. napján került sor az Expo Centerben.

Az előző években is nagy népszerűségnek örvendett, és a tavalyi évhez hasonlóan idén is számos magyar és külföldi hallgató mérettette meg magát. A különböző karokról érkező hallgatókat 4 tagú zsűri értékelte, amelynek során kiemelkedő szempontnak számított a színpadi produkció is. A zsűri tagjai Vermes Tímea, operaénekes, Bajnai Zsolt a Nemzeti Kulturális Alap Hangfoglaló Program program-igazgatója, Prof. Dr. Lakner Tamás, a PTE Művészeti Kar dékánja és Rudán Joe Életmű-díjas rockénekes voltak.

Az első helyezett, Zoric Szonja, Karunk hallgatója lett, aki 100.000 forint pénzjutalommal valamint 2 darab 2019-es SZIGET Fesztivál bérlettel lett gazdagabb. A zsűri döntése alapján a második helyen Kusnyér Anna, a Művészeti Kar hallgatója végzett, míg a harmadik helyet Kotvász Zsófia, szintén a Művészeti Kar hallgatója nyerte el.

"Egyelőre még nehezen fogtam fel, hogy mi történt. Már nagyon érzelmes voltam akkor is, amikor felmentem a színpadra, most viszont már alig tudom visszatartani a könnyeimet. A családom, a barátaim és a barátom bíztattak, hogy induljak el a versenyen és hogy próbáljam meg, én pedig úgy voltam vele, hogy nincs veszteni valóm. - nyilatkozott Szonja a versenyt követően. - Francia kétnyelvű gimnáziumba jártam, és nagyon közel áll a szívemhez a francia nyelv, így mindenképpen francia nyelven szerettem volna énekelni. Úgy gondolom, hogy így tudom a legjobban elengedni magam.

Ezúton is gratulálunk Szonjának és további sok sikert kívánunk neki mind szakmán belül, mind azon kívül!