KUTATÓK ÉJSZAKÁJA A PÉCSIKÖZGÁZON

2020. november 12. 11:20

November 27-én ismét megrendezésre kerül a Kutatók Éjszakája, ám most rendhagyó módon online előadásokra várjuk az érdeklődőket!

Várunk mindenkit, aki kíváncsi a pécsi közgazdász képzés 50 éves kialakulására, illetve a nemzeti jövedelem újraelosztásának elméleti hátterére.

A program regisztráció köteles!

Előadásaink:

Pécsiközgáz - Az alapítók öröksége

Előadó: Dr. Rácz-Putzer Petra

Időpont: 18:00-20:00

Leírás:

50 évvel ezelőtt az alapító atyák nem csak a közgazdász képzés alapjait fektették le Pécsen, hanem egy kincset is hátra hagytak a szűkösebb időkre. A pontos helyét azonban senki sem ismeri. Rejtélyes utalások, egy-egy apró nyom maradt csupán, ami elvezethet az alapítók örökségéhez... Legyen részese a kalandnak, nyomozzon és találja meg az elveszett kincset! Körülbelül 40-60 perces nyomozós játékra hívjuk az érdeklődőket, ahol a feladványok megoldásán túl megismerhetik a Pécsiközgázt és kicsit a közgazdaságtan tudományát is.

Regisztrálok

Beszélgetés a nemzeti jövedelem központi újraelosztásáról

Előadó: Dr. Bessenyei István

Időpont: 19:00-20:00

Leírás:

Mennyi adót szedjen az állam?

Progresszív vagy lineáris jövedelemadó?

Alapjövedelem, amiért nem kell megdolgozni?

Regisztrálok

Látom, mit látsz... előadás az innovatív marketingkutatási módszerekről és a szemkamerás kutatásokról

Előadó: Lázár Erika, Dr. Németh Péter

Időpont: 17:00-18:00

Leírás:

Napjaink egyik feltörekvő piackutatási módszere a szemmozgás mérésére alkalmas szemkamera, mellyel különböző szituációkban tudjuk a fogyasztók tekintetét és figyelmét követni. Például egy weboldalon milyen tartalmakra figyelnek fel, milyen megjelenések és hirdetések ragadják meg jobban a figyelmüket. Ezen felül akár üzleten belüli méréseket is végezhetünk, mellyel egy optimális berendezés létrehozását tudjuk támogatni. Előadásunk során bemutatjuk a módszer működésének lényegét, és érdekes kutatási eredményekkel is előrukkolunk.

Mit tudsz a pénzügyről?

Oline pénzügyi vetélkedő középiskolásoknak

A PTE Közgazdaságtudományi Kara Online pénzügyi vetélkedőt hirdet középiskolás diákok részére

1. korcsoport 9-10. osztály november 27. 16.30 óra