fbpx Lezajlott a Nemzetközi Oktatási Hét karunkon! | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Lezajlott a Nemzetközi Oktatási Hét karunkon!

2019. április 25. 12:30

Karunkon immáron ötödik alkalommal került megrendezésre a Nemzetközi Oktatási hét április 15-18 között.

A rendezvény ideje alatt a világ minden tájáról érkeztek vendégoktatók, amely kiváló lehetőséget biztosított a résztvevőknek, valamint karunk oktatóinak és hallgatóinak, hogy fejlődjenek és kapcsolatot építsenek. Ebben az évben Karunk 18 vendéget fogadott 12 országból - köztük Albániából, Kanadából, Finnországból, Malajziából és az Egyesült Államokból.

A 2019-es Nemzetközi Oktatási Hét fókuszában az innovatív tanítási módszerek és azok használata állt, mindezt pedig élesben tették próbára a Pécsiközgáz hallgatóival. A két workshop lehetőséget biztosított a nemzetközi és a helyi résztvevők számára, hogy megismerkedjenek a megfordított osztálytermi modellel és a gamification beépítésével a tanulási-tanítási folyamatba. Ezek a tanítási módszerek nem csak bemutatásra kerültek a workshopok alatt, hanem be is építették az órákba azokat a hét folyamán, így élesben is tesztelhették azok hatékonyságát.

Emellett a HAN University (Hollandia) professzorai vendégelőadásokat tartottak egyféle bemutatóképp arról, hogyan lehet a gamificationt az osztálytermekben is alkalmazni. Az ITW2019 egyik résztvevője a Haaga-Helia Universityről (Finnország) a megfordított osztálytermi modellt használta a vendégelőadása során is.

A külföldi vendégelőadóknak természetesen arra is volt lehetőségük, hogy mélyebb betekintést nyerjenek a magyar kultúrába - a gálavacsora során például a magyar ételekkel ismerkedhettek, de lehetőségük volt belekóstolni a magyar nyelv tanulásába és a húsvéti hagyományos egyházi énekekbe is.

Az idei év nagyszerű tapasztalatai azt mutatják, hogy a rendezvény kitűnő alkalmat biztosít a szakmai hálózatépítéshez, így már most készülünk a jövő évi, 2020 áprilisában megrendezésre kerülő hatodik Nemzetközi Oktatási Hétre.