Lezajlott a XVI. Pécsi Pénzügyi Napok

2024. április 15. 13:56

2024. április 11-12-én, megrendezésre került a XVI. Pécsi Pénzügyi Napok a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán.

A konferencia fókuszában a digitalizáció, compliance (megfelelés) és fenntarthatóság (DCF) állt, különös tekintettel az adózásra, pénzügyre és számvitelre.

A konferencia első napján egy magyar és egy angol nyelvű plenáris szekció keretében Pécsre invitáltuk a szakmai közösségi hálónk és a nemzetközi kutatási partnereink jeles képviselőit. A teljesség igénye nélkül Amir Moradi professzor (HAN International School of Business) előadása az AI alkalmazásának lehetőségeiről szólt a pénzügyek terén, míg Polona Šprajc professzor asszony (Maribori Egyetem) a modern szervezeti elméletek és a fenntarthatóság kapcsolatát tárgyalta. Philippe Arraou (ETAF) az adótanácsadók jövőjéről osztotta meg velünk gondolatait e felforgató erők szemszögéből.

A XVI. PPN kiemelten foglalkozott a pénzügy-számviteli és adózási szektorban jelenleg érvényesülő digitalizációs trendekkel és a fenntarthatóság növekvő szerepével. A konferencia előadásai rávilágítottak, hogy a fenntarthatóság már nem csupán periférikus kérdés, hanem központi eleme a pénzügyi stratégiának és döntéshozatalnak.

Köszönet illeti

• társszervezőnket a Magyar Okleveles Adószakértők Egyesületét, kiemelten Herich György címzetes egyetemi docens urat;
  • a kari vezetést a szokásos támogatásért;
  • Lukovszki Líviát, Kuti Mónikát, Schepp Zoltánt, Ulbert Józsefet, Zeller Gyulát a tudományos szekció elnöki feladatok ellátásáért;
  • Erdős Sándort, Gaál Adriánt, Gorjanecz Györgyöt, Rádóczy Klaudiát, Rázer Ákos a szekció titkárságért;
  • minden kollégát, aki előadóként gazdagította a konferencia programját;
  • a Marketing Iroda munkatársait;
  • az ISZO munkatársait;
  • a szervezőbizottság tagjait, kiemelten Horváth Gábort.

Videó