fbpx Maszkhasználat | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Maszkhasználat

2021. szeptember 10. 09:53

A PTE Operatív Stáb 2/2021. (IX. 9.) elektronikus úton hozott határozata a maszkhasználatra vonatkozóan a Pécsi Tudományegyetemen.

"Figyelemmel arra, hogy a járványügyi védekezés legfontosabb eleme a védőoltás felvétele és a jelenlegi ismereteink szerint a Pécsi Tudományegyetem polgárainak jelentős része rendelkezik a szükséges védettséggel, ugyanakkor tekintettel a koronavírus a hazánkban is megjelent delta-variánsának sokszoros fertőzőképességére, a járványügyi adatok mérsékelt emelkedésére, illetve a tanévkezdés tapasztalataira, elkötelezve a biztonságos jelenléti oktatás és biztonságos munkahelyi környezet megteremtése iránt, a maszkhasználat szabályait 2021. szeptember 13. napjától visszavonásig a következőképpen határozzuk meg:

1.Az Egyetem területén kötelező a szájat és az orrot folyamatosan eltakaró orvosi maszk használata az alábbi esetekben:

• a Klinikai Központ területén a vonatkozó jogszabályi és belső utasítások szerinti módon,
  • a zárt térben tartott, jelenléti foglalkozások (pl. előadás, szeminárium, gyakorlati óra) során, kivéve az előadást tartó személyt,
  • a személyes jelenléttel megvalósuló ügyintézés során,
  • a személyes jelenlét mellett, zárt térben tartott értekezletek, testületi ülések során, amennyiben nem biztosítható a biztonságos távolságtartás és/vagy a helyiség megfelelő szellőztetése.

2.Nem kötelező, ugyanakkor erősen ajánlott a szájat és az orrot folyamatosan eltakaró orvosi maszk használata a közösségi terekben, a közlekedő folyosókon, a kollégiumban, az irodákban, illetve a zárt térben tartott rendezvényeken.

3.Orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot bárki jogosult használni, és a maszkhasználat senki számára sem tiltható meg.

4.Jelen határozat nem vonatkozik az Egyetem fenntartásában álló köznevelési intézményekre, ahol az EMMI ágazati iránymutatásainak megfelelően rendezett a kérdés."

Dr. Betlehem József s.k.

általános, stratégiai és kapcsolati rektorhelyettes, a PTE Operatív Stáb vezetője

A hivatalos határozat itt tekinthető meg.