fbpx Megjelent Csapó János könyve | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Megjelent Csapó János könyve

2020. február 18. 13:35

Megjelent Csapó János könyve A turizmuspolitika és turizmusirányítás elmélete és gyakorlata az Európai Unióban címmel.

A hazai szakirodalom elemzése kapcsán megállapítható, hogy Magyarországon mindeddig hiánypótlónak számít a téma átfogó, elméleti és gyakorlati aspektusokat is felvonultató, tudományos könyv formájában történő feldolgozása, a hazai kutatások döntő része inkább a területi tervezés regionális folyamataival foglalkozott.

A kötet a turizmuspolitika szerepének, jelentőségének elméleti ismertetésén, fogalmi hátterének elemzésén és bemutatásán túl kísérletet tesz arra, hogy a gyakorlati aspektusokat is feldolgozza. A kötet a turizmus iránt érdeklődő vagy elkötelezett oktatókon, kutatókon túl hasznos olvasmányként szolgál egyrészt a felsőoktatás különböző szintű turizmusképzései, azokon belül pedig leginkább a mesterképzés és a doktori képzések számára. Másrészt pedig haszonnal forgathatják a különböző szinteken a politikai döntéshozók illetve a területi tervezők is.

A könyvhöz ezúton is gratulálunk és további sok sikert kívánunk pályafutása során!