fbpx Megjelent Galambosné Tiszberger Mónika könyve | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Megjelent Galambosné Tiszberger Mónika könyve

2019. július 5. 11:09

Megjelent oktatónk A gazdaság és a társadalom statisztikája címet viselő könyve.

Gazdaságstatisztikával foglalkozó könyvet többet is találni a magyar nyelvű szakirodalomban, azonban a legfrissebbek is közel 10 éve készültek. Ugyanakkor ezen a területen is folyamatos átalakulások mennek végbe. Változnak, fejlődnek a módszertani megoldások, nemzetközi harmonizáció zajlik és a technológiai fejlődésből, az e-világ térnyeréséből adódó új jelenségek megfigyelésére újabb adatfelvételek, mutatók, tematikák kerülnek kidolgozásra. A szerző szeme előtt kétféle cél lebegett a könyv megírása során. Egyrészt a legfrissebb adatokat és az aktuális módszertani hátteret szerette volna bemutatni, másrészt olyan témákat igyekszik tárgyalni, amelyek egy standard gazdaságstatisztika könyvek nem férnek bele, viszont amelyek napjaink gazdasági, társadalmi rendszerének és környezetének fontos jelenségeit érintik.

Galambosné Tiszberger Mónika 2002-ben szerzett diplomát a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. A Központi Statisztikai Hivatalnál töltött 5 év után 2008-tól oktat a karon. Doktori fokozatát 2012-ben szerezte meg. Oktatott tárgyai: Valószínűségszámítás és statisztika, Statisztikai modellezés, Makrogazdasági adatok statisztikai elemzése, Business Statistics, Alkalmazott statisztika és ökonometria. Kutatási területe a mintavételi és becslési módszerek.

Gratulálunk a megjelent könyvhöz és további sok sikert kívánunk!