Megjelent Kaposi professzor úr tanulmánya a Franz Steinernél

2022. február 9. 09:55

Megjelent Kaposi Zoltán professzor úr Die Rolle der Grundherrschaften bei der Melioration in Südtransdanubien (1750-1850) című tanulmánya Németországban, a Franz Steiner Verlag „Melioration und Gesellschaft in Mittel- und Ostmitteleuropa vom 17. bis 19. Jahrhundert” című kötetében.

A Franz Steiner Verlag az európai gazdaságtörténet területén az egyik legjelentősebb kiadó, többek között 1903 óta jegyzi a világ első gazdaságtörténeti szakfolyóiratát, a Vierteljahrschrift für Sozial- und Wirtschaftsgeschichte (Journal of Social and Economic History) című lapot is. Professzor úr tanulmánya azon dél-dunántúli nagybirtokosok és uradalmak jó száz éven át tartó munkájáról és eredményeiről szól, amelyek révén ez a táj lényegében elnyerte mai formáját.

Gratulálunk a megjelent publikációhoz és további sikeres munkát kívánunk!