fbpx Megjelent Varga Attila és Erdős Katalin könyve | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Megjelent Varga Attila és Erdős Katalin könyve

2020. január 7. 15:37

A napokban jelent meg az Edward Elgar (EE) kiadó gondozásában Varga Attila és Erdős Katalin szerkesztésével a Handbook of Universities and Regional Development című könyv.

Az EE kézikönyvei arról adnak áttekintést, hogy egy-egy témakör kutatásai miként állnak világszinten. E kézikönyvek a kutatásokhoz elengedhetetlen segítséget nyújtanak, így sokan olvassak azokat. A Varga-Erdős szerkesztette könyvbe is a témakör legnevesebb nemzetközi szakértői írtak tanulmányokat.

Az egyetemekről és a regionális fejlesztésről szóló kézikönyv átfogó és naprakész betekintést nyújt abba, hogy a tudományos intézmények miként ösztönzik környezetüket. A kötet történelmi szempontból is megvilágítja az egyetemeket mint regionális fejlesztési szereplőket. Részletes vizsgálatokat nyújt a különféle tudástranszfer-mechanizmusokról annak érdekében, hogy megértsék az ötletek és a szellemi tulajdon különböző lehetőségeit az egyetemek és a vállalkozások között. Három kontinens (Európa, Ázsia és Amerika) részletes esettanulmányai bizonyítják az akadémia, az ipar és a kormány közötti kölcsönhatások rendkívül kontextuális jellegét.

Ezúton is gratulálunk a kötethez és további sok sikert kívánunk pályafutásuk során!