MNB Gazdásági Fordulatok Évszázada országos tanulmányi verseny

2024. június 19. 08:49

Az MNB Intézet a Magyar Nemzeti Bank 100 éves fennállása alkalmából tanulmányi versenyt rendezett. Hallgatónk, Braun Emese, ezen a rangos megmérettetésen kiemelkedő eredményt ért el.

A Gazdásági Fordulatok Évszázada országos tanulmányi versenyt az MNB Intézet szervezte az MNB 100 éves fennállásának alkalmából. A verseny során egy kisebb elemzést kellett végezni vagy (1) az elmúlt 100 év jelentősebb gazdasági történéseiről vagy (2) a következő 100 év legizgalmasabb kihívásáról, ami a múltból is merít. A versenyre 167-en regisztráltak és 70 pályamunka érkezett be, amelyek közül a legjobb 5 pályamunka szerzőjét meghívták a döntőbe. A döntő 2024.05.30-án volt Budapesten, ahol a szerzők a zsűri előtt mutathatták be pályamunkájukat.

Braun Emese, a PTE KTK mesterhallgatója, a döntőben 4. helyezést ért el pályamunkájával, amely a magyarországi jármű- és akkumulátoripari stratégiára fókuszált. Gratulálunk Emesének, és felkészítő oktatóiknak, Dr. Sebestyén Tamásnak és Dr. Braun Eriknek.