MTA Publikációs Nívódíjakat vehettek át Karunk oktatói

2023. november 27. 18:43

Az MTA IX. Osztály Gazdálkodástudományi Bizottság Ipar- és Vállalatgazdaságtan Albizottsága, Marketingtudományi Albizottsága és Vezetés- és Szervezéstudományi Albizottsága évente díjazza a kiemelkedő tudományos műveket. 2023 november 23-án adták át a 2022-es publikációs nívódíjakat, amelyet a PTE Közgazdaságtudományi Karának több oktatója is kiérdemelte kiemelkedő kutatói munkájáért.

Az Ipar- és Vállalatgazdaságtan Albizottság Publikációs Nívódíjai – 2022

Magyar nyelvű szakcikk kategória:

Rideg András, Sipos Norbert & Lukovszki Lívia (2022). A kisvállalati termék-vagy szolgáltatásinnováció erőforrás-alapú megközelítése. Közgazdasági Szemle, 69.7-8: 929-961.

A Marketingtudományi Albizottság Publikációs Nívódíjai – 2022

Magyar nyelvű szakcikk kategória:

Nagy Ákos, Németh Péter, Kemény Ildikó, & Szűcs Krisztián (2022). Webrooming és showrooming Magyarországon: Omnichannel vásárlói magatartás a sportcikkek piacán. Vezetéstudomány, 53(7), 79-93.

A szakkönyv kategória díjazottja:

Putzer Petra, Józsa László (2022). A marketinghatékonyság mérése - Hogyan mérjük a marketinget? Akadémiai Kiadó, Budapest, 254 o.

A Vezetés- és Szervezéstudományi Albizottság Publikációs Nívódíjai – 2022

Magyar nyelvű szakcikk kategória:

II. díj: Heidrich Balázs, Kása Richárd, Németh Tamás, & Jarjabka Ákos (2022). Egyetemes értékek–piaci célok? A piacorientált szervezeti kultúra az átalakuló magyar felsőoktatásban. Közgazdasági Szemle69(12), 1507-1532.

III. díj (megosztott): Lukovszki Lívia, Rideg András, Sipos Norbert, & Varga Anna Róza (2022). A magyar családi mikro-, kis-és középvállalatok erőforrásai és képességei. Közgazdasági Szemle69(6), 739-757.

Gratulálunk a szép sikerhez minden díjazottnak!