Nemzetközi tehetségkutató verseny indul a PR-szakmában

2021. szeptember 17. 08:51

Az ICCO támogatja a PR-szakemberek következő generációját. A tehetséges munkatársak felvétele és megtartása napi kihívást jelent az ICCO tagjai számára a világ minden táján. Az erőfeszítéseiket támogató legfrissebb kezdeményezés részeként az ICCO új versenyt indít Next Generation PR World Cup néven, ahol a 35 év alatti tehetségek megcsillogtathatják képességeiket.

A verseny részletei:

Nevezési feltételek

• Két fős csapatok
  • 35 alatti életkor
  • Ügynökségi, vállalati, szabadúszó szakemberek, egyetemisták

Hazai selejtező:

Dátum:

2021. szeptember 28.

Helyszín:

Magyar Telekom székház (1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 34.)

Verseny formátuma:

A nevező csapatok a döntőhöz hasonlóan egy hazai civil szervezettől kapnak briefet, a délelőtt folyamán elkészítenek egy rövid prezentációt, majd azt délután max 3 percben a zsűri előtt prezentálják . A zsűri helyben kihirdeti a győztest, aki bejut a nemzetközi döntőbe.

Nevezési díj:

• Nappali tagozatos hallgatóknak: 9.900,- + ÁFA/csapat
  • MPRSZ tagoknak: 15.000,- + ÁFA/csapat
  • Egyéb csapatoknak: 25.000,- + ÁFA/csapat

Jelentkezési határidő:

2021. szeptember 23.

Döntő, 2021. október 13-20.

• Országonként egy csapat vesz részt
  • A döntősök részletes briefet  kapnak egy globális civil szervezettől
  • A csapatoknak egy 10 diából álló prezentációt kell beküldeniük 48 órán belül. A kreatív ötletet 250 szóban kell ismertetniük
  • A csapatoknak egy hetük van egy háromperces videó elkészítésére, amelyben ismertetik a feladat megvalósítását célzó kreatív kampányt, azon belül a stratégiát, a megközelítést és a végrehajtást

A verseny formátuma

• A döntősök egy civil szervezettől kapják meg a briefet. A feladatleírást október 13-án teszik közzé, a videót október 20-án kell benyújtani. A zsűri a 4 legjobb videót választja ki az elődöntőre.
  • A 4 legjobb videót ezután nyilvános online szavazásra bocsátják az ICCO és a briefet adó civil szervezet webhelyén. A 2 győztes kerül a döntőbe. (A másik kettő bronzérmet kap).
  • A 2 döntős Q&A jellegű virtuális beszélgetésben vesz részt a zsűri tagjaival és a civil szervezettel (november 2-án), akik a 18. ICCO Summit második napján hirdetik ki az első helyezettet.

A World Cupra benyújtott pályázat elemei

• Videófájl (max. 3 perc)
  • 10 diás prezentáció
  • A kreatív ötlet, a potenciális iparági hatás, a stratégia, a végrehajtás és az ütemterv leírása
  • Egy globális civil szervezet által megadott részletes brief feltételeinek teljesítése

Díjazás

• Előadási lehetőség a 2022-es ICCO Global Summiton az utazási és szállásköltség térítésével
  • Kupa a győztesnek (a 2. és 3. helyezetteknek érem)
  • Lehetőség az ötlet megvalósításának megvitatására a civil szervezettel
  • Az összes döntős felvételt nyer az ICCO ‘Next Generation Group’ csoportjába, amely ötleteket és javaslatokat nyújthatnak be az ICCO vezetőségéhez.

A jelentkezés ezen a linken kersztül lehetséges.