fbpx Neumann-díjban részesült Dr. Dobay Péter | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Neumann-díjban részesült Dr. Dobay Péter

2019. január 25. 10:46

2018. november 27-én, a tizenkettedik Digitális Esélyegyenlőség konferencián, ünnepélyes keretek között került sor az NJSZT 2018. évi díjainak átadására.

A Társaság névadójának emlékét hordozó éremmel 1976 óta évente egyszer azok tevékenységét ismeri el a Társaság, akik a számítástechnikai kultúra kialakításában, a társadalom informatizálásában értek el jelentős eredményeket.

Idén a Díjbizottság a Neumann-díjat Dr. Dobay Péternek, Karunk professor emeritusának ítélte.

A Pécsi Tudományegyetem professzoraként nemcsak oktatói munkájában, de országos szintű oktatás- és tananyagfejlesztési programokban is több évtizedes eredményeket mutathat fel. Az NJSZT-nek kezdetektől tagja, oroszlánrészt vállalva az informatikai kultúra terjesztésében. Alapítója és több éven keresztül elnöke az NJSZT Baranya megyei szervezetének, és ugyancsak egyik alapítója és aktív vezető tagja a GIKOF szakmai szervezetnek. Jelentős szerepe van a magyar és angol nyelvű szakfolyóiratok szerkesztésében valamint a gazdaságinformatikai konferenciák szervezésében, 2012-2015 között az NJSZT alelnöke volt és több éven keresztül képviselte a Társaságot az IFIP TC9 Technikai Bizottságában, ahol a vezetőség meghatározó tagja volt.

Dobay Péter szakmai elkötelezettsége, az oktatásban és az NJSZT szakmai tevékenységében évtizedeken keresztül végzett munkája, a Társaság életében betöltött jelentős és meghatározó szerepe méltán teszi érdemessé arra, hogy ezt az elhivatottságot elismerjék és Neumann-díjjal jutalmazzák.

Az elismeréshez ezúton is gratulálunk!