OKTATÓI ELISMERÉSEK A PEDAGÓGUSNAPI SZENÁTUSI ÜLÉSEN

2021. június 7. 10:14

A Pécsi Tudományegyetem 2021. június 5-én (szombat) a Dr. Halasy-Nagy József Aulában Pedagógusnapi Szenátusi Ülést tartott, melynek alkalmával az egyetem oktatói elismerést kaptak, tudományos, kutatói, oktatásszervezési vagy egyéb területen végzett kiemelkedő munkájukért.

Az esemény nem csak a helyszín biztosítása miatt volt kiemelt a Közgazdaságtudományi Kar számára, hanem oktatói szempontból is. A Pécsiközgáz négy oktatója vehette át az egyetem által kibocsátott elismeréseket.

A Pécsi Tudományegyetem rektora Arany Katedra-Díjat adományozott azoknak az általános iskolai és középiskolai pedagógusoknak, főiskolai és egyetemi oktatóknak, akik kiemelkedő oktató-nevelő munkát végeznek, és jelentős eredményeket érnek el a tehetséggondozás területén. A 2021. esztendőben Arany Katedra-díjban részesült Törőcsik Mária, a Közgazdaságtudományi Kar egyetemi docense.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa a Közgazdaságtudományi Kar tanácsának egyhangú határozata alapján:

Professor Emeritus címet és a PTE címerével ellátott arany kitűzőt adományozott Vörös József professzornak, a teljes életpályán átívelő, kiemelkedő minőségű oktatómunkájáért és világszínvonalú kutatási eredményességéért, valamint kari és egyetemi szinteken végzett áldozatos és felelősségteljes vezetői munkájáért, valamint

Egyetemi magántanár címet és a PTE címerével ellátott ezüst kitűzőt adományozott Barancsuk Jánosnak, a PTE KTK nyugalmazott habilitált egyetemi docensének.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusának döntése értelmében címzetes egyetemi tanári címet, valamint az egyetem címerével ellátott ezüst kitűzőt vett át Zellerné Pavluska Valéria, a PTE Közgazdaságtudományi Kar nyugalmazott habilitált egyetemi docense.

Ezúton szeretnénk gratulálni a díjazott oktatóinknak az elismerésekhez, és a köszönjük az évek alatt folytatott lehengerlő és fáradhatatlan munkát!