Pécsi Tudományegyetem akkreditációja meghosszabbításra került

2024. február 1. 13:19

A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság 2023/X/11/1. számú határozata alapján a Pécsi Tudományegyetem akkreditációja 2028. december 31-ig meghosszabbításra került.

A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság 2023. április 17-19. között tartotta intézményakkreditációs ellenőrzését vezetői és szakmai panelekkel, mely alapján a határozatát 2023. december 15-én hozta meg. A Bizottság határozatában megállapította, hogy a Pécsi Tudományegyetem az ESG (Standards and Guidelines for Quality Assurance in the European Higher Education Area) sztenderdek alapján, részben egységes, az intézmény egészére részben kiterjedő minőségbiztosítási rendszert működtet.

Az intézmény minőségbiztosítási- és fejlesztési folyamatai részben tervezettek, ellenőrzési, mérési és értékelési eljárásai fejlesztendők. A vezetési folyamatok és a minőségbiztosítási folyamatok között a kapcsolat fejlesztendő, az oktatás menedzsmentje megfelelő, a kutatás menedzsmentje megfelelő, a doktori iskolák működtetés tekintetében fejlesztendők, a kutatás iránya illeszkedik az intézményi stratégiához.

A támogató folyamatok – pénzügyi, gazdálkodási, informatikai, létesítménygazdálkodási – és az infrastruktúra kiváló hátteret biztosítanak az oktatási, kutatási tevékenységhez.

A Bizottság az akkreditációs időszak alatt további dokumentumok benyújtását kéri, melynek a Pécsi Tudományegyetem eleget fog tenni.