fbpx Pénzügyi labor nyílt a Pécsiközgázon | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Pénzügyi labor nyílt a Pécsiközgázon

2019. január 25. 10:33

Átadták Karunkon azt a Fintelligence Pénzügyi Oktatási Centrumot, amelyet a Takarék Csoport a Fintelligence Pénzügyi Kultúra Központtal és a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karával közösen hozott létre.

Az edukációs célokat szolgáló pénzügyi labor a Magyar Bankszövetség kezdeményezésére formálódó országos Fintelligence Pénzügyi Oktatási Hálózat legújabb tagja.

A Fintelligence pénzügyi oktatási központok olyan országos hálózatot hoznak létre az ország nagy egyetemein, amelynek tagjai a pénzügyi ismeretek terjesztését segítik elő az adott régióban. Ennek az oktató hálózatnak a pécsi központja jött létre a Takarék Csoport támogatásával 2018. november 8-án, ahol a 21. századi modern pénzügyi edukációs előadóterem mellett számos érdekes, banktörténeti elemeket felvonultató kiállítóteret is kialakítottak. A legkorszerűbb technológiával felszerelt központ nagymértékben segíti a pénzügyi műveltség elmélyítését, ideális helyszínt biztosít egyetemi szintű kurzusoknak, konferenciáknak, ismeretterjesztő előadásoknak és iskolás csoportok fogadásának.

A Központ megnyitóján Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter arra emlékeztetett, hogy pontosan tíz évvel ezelőtt robbant be Magyarországra a pénzügyi világválság, amely megmutatta: pénzügyekben óriási szerepe van a kormányzati és piaci szereplők felelősségének, valamint a lakosság pénzügyi tudatosságának.

„A Takarék Csoport komoly szerepet vállal a pénzügyi edukációban, ezért is támogattuk nagy örömmel a pécsi Fintelligence Pénzügyi Kultúra Központ létrehozását” – jelentette ki Vida József, a Takarékbank elnök-vezérigazgatója a pénzügyi labor átadásakor. Hozzátéve: „a korszerű műveltségbe ma már a pénzügyi műveltség, a magas színvonalú pénzügyi tudás is beletartozik. A mi célunk, hogy a pénzügyekben minden korosztály otthonosan mozogjon, s a pénzügyeikben nálunk otthon érezzék magukat”.

A miskolci, és a debreceni után a pécsi a harmadik FINTELLIGENCE központ, a következők még ebben az évben várhatóan Budapesten, Szegeden és Kolozsvárott nyílik majd.

A terem átadásával párhuzamosan a FINTELLIGENCE Pénzügyi Oktatási Központ folyosóján a pénzügyi világ korábbi tárgyai köré szerveződő kiállítás is nyílt: a vitrinekben egyebek között láthatóak régi számológépek, nyomtatványok és malacperselyek is.