PTE Különdíjjal jutalmazták a diákprojekt verseny győzteseit

2024. június 5. 10:00
A középiskolai projektverseny döntője 2024. május 25-én zajlott Budapesten, ahol a zsűritagok között ült Dr. Hornyák Miklós, Karunk oktatója is.

A projektverseny célja az önismeret és a pályaorientáció támogatása, valamint a projektekhez kapcsolódó kompetenciák fejlesztése volt. A középiskolás projektcsapatok általuk megvalósított saját projekttel nevezhettek.

A Pécsiközgáz Innovációs díjat a Kodály Zoltán Általános Iskola ás Gimnázium csapata nyerte, projektjük témája: 'KodAI - Az összhang ereje'.

Célja: "Projektünk az AI, a mesterséges intelligencia egyénre, társadalomra, művészetre, testi-lelki egészségre gyakorolt hatását vizsgálta. Célunk egy olyan projektnap megvalósítása volt, ami abban segít a gimnazista diákoknak, hogy információs szinten megismerjék, ugyanakkor élményszerűen megtapasztalják az AI adta lehetőségeket úgy, hogy közben nem csak a kreativitásukat keltik életre, de folyamatosan reflektálnak önmagukra, kérdéseket tesznek fel, válaszokat és megoldásokat keresnek, majd mindezt (részfeladatok során át) egy videó készítésében összegzik. Az elkészült videók közös megtekintése révén pedig megtapasztalhatjuk a szélsőségektől mentes összhang megtartó erejét."

Gratulálunk a díjazott csapatnak és a többi résztvevőnek is, további sikereket kívánunk tanulmányaik során!