ReSem Kutatói Szeminárium a KTK-n

2024. március 27. 14:12

Mestersége címere: A.I.

A Mesterséges Intelligencia, MI, avagy divatos nevén az AI volt a fő témája a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán 2024 március 20-án megtartott Kutatói Szeminárium programjának.

Az érdekfeszítő előadást a Contrall KFT vezérigazgatója, Herbály István tartotta. Szó esett a technológia kifejlesztéséről, betanításáról, az AI kutatásáról, valamint az alkalmazhatóságáról a mindennapi emberi munka során. Az előadás elméleti oldalának kifejtése után a hallgatóság bevonásával indított beszélgetés alatt számos kérdés merült fel a közkézen forgó AI-k felhasználásával kapcsolatban: szó esett az OpenAI alkalmazások közül a legismertebb chatGPT-ről is. Bár felettébb szórakoztató az AI-k alkalmazása a mindennapjaink során, ne feledjük, hogy a technológiának erős korlátjai is vannak vannak, így az egészséges kritikai gondolkodás feltétlen szükséges a felhasználásukhoz.

Ezúton köszönjük Istvánnak, hogy professzionális felkészülésével támogatta a programunk sikerét, és átadta nekünk ezt a naprakész tudásanyagot a mesterséges intelligenciákról.

Szeretettel várunk mindenkit soron következő, április 25-én tartandó programunkra, amely a gazdasági fejlődés és a globális értékláncok kérdéskörével foglalkozik.