Tiszteletbeli Professzora Díjat kapott professzor dr. Bélyácz Iván egyetemi tanár

2023. május 25. 12:47

A romániai Nagyvárad Partiumi Keresztény Egyetemének Szenátusa Tiszteletbeli Professzora Díjjal tüntette ki professzor dr. Bélyácz Iván egyetemi tanárt, akadémikust 2023. május 11-én. Részlet az ünnepélyes átadó keretében elhangzott laudációból:

Dr. BÉLYÁCZ IVÁN 1949. február 1-én született a Békés megyei, Románia határától kb. 7 km-re fekvő Battonya városban, ahol napjainkban is két(három)nyelvű feliratok köszöntik az arra járókat. Széchenyi-díjas magyar közgazdász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar professor emeritusa, a Pannon Egyetem és a Kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem díszdoktora, és a mai naptól a PKE Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Tiszteletbeli Professzora, a MI professzorunk is.

Barátsággal, hittel, emberséggel, bizalommal támogatott bennünket. Ajtaja nyitva állt és mindig volt ideje számunkra. Egy-egy munkaszakasz lezárása, fokozatszerzés nem jelentette a professzor úrral való kapcsolat befejezését, és nemcsak közös kutatási projektekben, cikkekben merül ki, hanem igazi barátsággá mélyült.

Legyen ez egy új kezdet, egy kiszélesedett barátság. Reméljük, hogy mi is visszaadhatunk a fiataloknak valamit abból, amit kaptunk: szakmaiságot, szerénységet, emberséget!