Tovább bővült MTA Arany Életmű díjas kollégáink száma

2023. március 31. 10:01

Az MTA Gazdálkodástudományi Bizottság Cursus Vitae Aureus (Arany Életmű) kitüntetéssel díjazta Dr. Barakonyi Károlyt és Dr. Vörös Józsefet, a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának oktatóit.

Az Életműdíjak ünnepélyes átadójára az MTA Gazdálkodástudományi Bizottsága ünnepi bizottsági ülésén került sor, ahol egyben felavatták az Atrium Memoriae Aeternae (Örök Emlékezet Csarnoka) emléktáblát is. A kitüntetéseket 2023. március 29-én adták át Budapesten, az MTA Dísztermében.

Az MTA-n belül működő Gazdálkodástudományi Bizottság olyan 60 év feletti kutatóknak adományozza az Arany Életpálya díjat, akiknek a teljesítménye túlnő a saját intézete és akár az ország határain kívül is. Dr. Rekettye Gábor  és Dr. Bélyácz Iván már korábban átvehették e díjat, most pedig Dr. Barakonyi Károly és Dr. Vörös József munkásságát ismerték el karunkról, így a díjazottak felét már pécsi kutatók teszik ki.

Dr. Barakonyi Károly 1974-től a Pécsi Tudományegyetem oktatója, 1990-től professzor, 1994 és 1997 között Pécsi Tudományegyetem rektora. Kutatási és oktatási területei a vállalati tervezés, menedzsment, stratégiai menedzsment, stratégiai döntések, vállalati kultúra, egyetemek menedzsmentje, felsőoktatás politika.

Dr. Vörös József diplomája megszerzése óta dolgozik karunkon, amelynek dékánja volt 1990-93 között, majd az egyetem általános rektorhelyettese 2003 és 2007 között. 2013 óta a Magyar Tudományos Akadémia tagja. Kutatási területe a termelés és szolgáltatás menedzsment, különös tekintettel a versenyképesség alakulására, a készletgazdálkodásra, és a minőség irányítására.

Professzor Uraknak ezúton is gratulálunk a díjakhoz!