fbpx Új projekt doktori iskolánkban | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Új projekt doktori iskolánkban

2019. május 20. 15:41

A PTE KTK Regionális Politika és Gazdaságtan Doktori Iskolája kutatási portfóliója egy rangos Európai Uniós finanszírozású projekttel bővült.

A négy éves időtartamú Horizont 2020-as projekt céljai a következők:

1. kutatások folytatása, melyek eredményei az intelligens szakosodási politikák kidolgozásában és értékelésében nyújtanak majd segítséget;

2. közös nemzetközi doktori program felépítése, amely a regionális fejlesztés és az innovációs politika szakértőinek új generációját fogja képezni;

3. fórum létrehozása, mely a helyi gazdaságfejlesztés gyakorlati szakembereinek és tudományos kutatóinak tevékenységeit fogja koordinálni.

A konzorciumi partnerek Európa rangos intézményei a regionális innováció, a vállalkozás és a gazdaságfejlesztés területein: London School of Economics, Bocconi University, Utrecht University, University of Stavanger, Bécsi Egyetem, University of Valencia, valamint a Regionális Innováció- és Vállalkozáskutató Központ (RIERC) bázisán a PTE KTK Regionális Politika és Gazdaságtan Doktori Iskolája.