Western Balkans–Visegrad ösztöndíj

2024. április 8. 14:23

A Western Balkans–Visegrad ösztöndíjprogram rövid távú tartózkodásokra nyújt finanszírozást két irányban.

A Nemzetközi Visegrádi Alap és a Nyugat-balkáni Alap ’Western Balkans–Visegrad Fellowships’ néven indít közös ösztöndíj programot, amely egyetemi oktatók és kutatók rövid távú (2-10 hét) mobilitásának támogatását célozza.

Az ösztöndíjprogram segítségével a V4-es állampolgárok a WB6-ok (Albánia, Bosznia és Hercegovina, Koszovó, Észak-Macedónia, Montenegró, Szerbia), a WB6 állampolgárai pedig a V4-ek felsőoktatási és tudományos kutatóintézeteiben végezhetnek kutatói, illetve oktatói tevékenységet.

A pályázatokat április 15 - június 15. között lehet benyújtani a ’My Visegrad’ rendszeren keresztül.

Minden további információt a Nemzetközi Visegrádi Alap honlapján lehet megtalálni.