Egyetemi hallgatók munkavállalásával kapcsolatos kutatás

2022. november 25. 08:26

A hallgatók körében egyre népszerűbb, hogy tanulmányaik mellett munkát is vállalnak, ennek okán mi is kíváncsiak voltunk a hallgatói munkavállalással kapcsolatos attitűdökre.

Kutatási téma

A PTE hallgatói körében az egyetemi évek alatti munkavállalásának és a kapcsolódó attitűdöknek, motivációknak a felmérése.

Alkalmazott módszerek

Fókuszcsoportos viták a PTE különböző karain tanuló hallgatók körében, valamint online mini fókuszcsoport és online mélyinterjúk a PTE-vel kapcsolatban álló vállalatokkal.

Eredmények hasznosíthatósága

Az eredmények hozzájárulnak ahhoz, hogy az egyetem még jobban lássa a hallgatók igényeit a munkavállalás szempontjából, legyen akár szó a különböző hallgatói foglalkoztatási lehetőségekről, akár arról, hogy milyen egyéb elvárásai vannak a hallgatóknak és a vállalatoknak.