Pályázati Felhívás - Neumann János élete és munkássága

2023. január 26. 09:03

A lakiteleki Népfőiskola Alapítvány és a Neumann János Egyetemért Alapítvány Neumann János születésének 120. évfordulója alkalmából a Neumann 2023 programsorozat keretein belül új pályázati felhívást hirdet.

A pályázat célja, hogy Neumann János élete és munkássága iránt érdeklődő és felsőoktatásban tanuló hallgatók számára lehetőséget biztosítson kutatói készségeik fejlesztésére. A pályázónak az alábbi témakörök közül egyet kell kiválasztania és először annak egy rövid összefoglalóját (kutatási terv) kell beküldenie, amelynek a szakmai zsűri által történő pozitív elbírálása esetén felkérést kap arra, hogy munkáját tanulmány formájában is kidolgozza.

VÁLASZTHATÓ TÉMAKÖRÖK:

• Neumann János, a matematikus
  • Neumann János és a hidrogén
  • Neumann János és a számítógép
  • Neumann János és a haditechnika és a közlekedés
  • Neumann János és a közgazdaságtan (egyensúlyi elmélet és játékelmélet)
  • Neumann János és a kvantummechanika
  • Neumann János megítélése a világban
  • Neumann, Einstein és a magyar „marslakók” kapcsolata
  • Neumann és a mesterséges időjárás, valamint a Neumann szondák szerepe
  • Neumann János, a természettudós és a gazdaság kapcsolata

A tervezett tanulmány tartalmi összefoglalójának beküldési határideje: 2023. február 20. (hétfő)