Research Seminar Philipp Kochal

2024. április 26. 11:05

Múltból a jövőbe

Hogyan juss el a múltból a jövőbe? Ennek egyik módját tudtuk meg meghívott vendégünktől, Philipp Kochtól (Philipp Koch (kochphilipp.com)) a 2024. április 25-én megtartott Kutatói Szeminárium programunkon. Philipp a bécsi EcoAustria kutatója és a toulouse-i egyetem doktorjelöltje. Az ő receptje egyszerű: gyűjtsd össze az elmúlt 700 év történelmében élt több száz híres ember releváns adatait, töltsd be az egészet egy számítógépbe, alkalmazd a gépi tanulás módszerét, és építs fel egy rugalmas regressziós hálózati modellt. Ezzel kész is a történelmi idők egy főre jutó GDP-jének becslésére alkalmas modell. A kutatómunka kifinomult részleteit is megtudhatta minden érdeklődő, aki jelen volt az előadáson. Emellett a gazdasági növekedés napjainkban felmerülő kérdésköreinek megvitatására is sor került. Ezúton köszönjük Philipp Kochnak, hogy professzionális felkészülésével támogatta a programunk sikerét, és átadta nekünk ezt a naprakész tudásanyagot. Köszönjük továbbá minden kedves kollégánk megtisztelő figyelmét, akik részt vettek a szemináriumon. Szeretettel várunk mindenkit a következő Kutatói Szemináriumon, amelynek részletei itt (Kutatói szemináriumok | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar (pte.hu)) érhetőek el.