Nagy sikerrel zárult a Farkas Ferenc Nemzetközi Tudományos Konferencia

2018. június 12. 11:17

2018. június 7-8 között a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara (PTE KTK) és Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete (VSZI) idén első alkalommal rendezte meg a Farkas Ferenc Nemzetközi Tudományos Konferenciát a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. A konferencián 16 ország szakemberei vettek részt, továbbá több mint 125 fő tisztelte meg konferenciánkat jelenlétével. A konferenciára 95 szerző tollából 62 tanulmány született, amelyek tanulmánykötetben publikálásra kerültek. A kétnapos konferencia keretén belül 10 szekcióban 64 magyar és angol nyelvű előadás hangzott el, ahol elismert oktatók, kutatók osztották meg a résztevőkkel gondolataikat és legfrissebb kutatási eredményeiket a tudományterület aktualitásairól.

Nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy Geert HOFSTEDE és BÉLYÁCZ Iván is elfogadták felkérésünket, és a konferencia védnökei lettek. A konferencia szervezeti védnöke a Magyar Rektori Konferencia volt. Külön örömünkre szolgált, hogy a konferencia keretén belül került megrendezésre a MTA Gazdálkodástudományi Bizottság soron következő ülése, amelyen a Pécsi Vezetéstudományi Műhely bemutatkozására is sor kerülhetett.

Köszönjük Mindenkinek a részvételt, akik jelenlétükkel, színvonalas előadásukkal hozzájárultak konferenciánk sikeréhez.