Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj pályázati kiírás 2024

2024. május 23. 08:12

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázat a 2024/2025-es tanévre

Az oktatásért felelős miniszter nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományoz - tanévenként - a felsőoktatási intézmények kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatói részére.

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra azon államilag támogatott (ösztöndíjas, részösztöndíjas), illetve költségtérítéses, teljes idejű nappali tagozatos alapképzésben, mesterképzésben valamint egységes osztatlan képzésben részt vevő hallgatói pályázhatnak, akik

• jelenlegi, vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek, és legalább 55 kreditet megszereztek,
  • az utolsó lezárt tanévben legalább jeles tanulmányi eredményt értek el (tanulmányi eredményének  [súlyozott átlag] szerinti számtani átlaga minimum 4,51),

A pályázat elbírálásának alapja a tanulmányi eredmény mellett a pályázó legutóbbi két féléves szakmai és közösségi munkája.

A pályázatnak tartalmaznia kell a pályázó tevékenységének értékelését tartalmazó igazolásokat is:

• Tanulmányi Osztály által hitelesített indexmásolat vagy a Tanulmányi Rendszerből kinyomtatott, TO által hitelesített teljesítménylap;
  • az elvégzett közösségi tevékenységről azon szervezet igazolása, amelynek keretében a tevékenység lezajlott;
  • nyelvvizsga-bizonyítvány(ok) fénymásolata;
  • tanulmányi versenyeken elért eredményekről kapott oklevél fénymásolata.

A pályázati űrlapot kinyomtatva és értelemszerűen kitöltve a csatolt igazolásokkal együtt a Tanulmányi Osztályon kell leadni, postai úton a 7622 Pécs, Rákóczi út 80. címre

A pályázatok leadásának határideje: 2024. június 28., 12 óra

Pályázati kiírás