fbpx Jövőkutatási tudományos ülés | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Jövőkutatási tudományos ülés

2019. január 25. 09:06

A PTE Közgazdaságtudományi Kar Regionális Politika és Gazdaságtan Doktori Iskola Tanácsa meghívja Önt a Jövőkutatás és a regionális tudományok kölcsönkapcsolata „50 éves a magyar jövőkutatás, 2018” program keretében tartandó tudományos ülésre.

Időpont: Pécs, 2018. október 4. 14 óra

Helyszín: PTE KTK Rákóczi u. 80. Rektori Tanácsterem (2. emelet)

Elnök: Varga Attila, Dsc, doktori iskola vezető

Program:

14:00 Megnyitó: Nováky Erzsébet, DSc, az „50 éves a magyar jövőkutatás, 2018” Programtanács elnöke

14:10 Előadások:

• Korompai Attila, CSc: A jövőkutatás szerepe a területi folyamatok alakulásában – tapasztalatok és lehetőségek
  • Kovács Attila, CSc: Pécs Általános rendezési terve mint az első hazai regionális terv 1965-ben!
  • Kiss Edit Éva, DSc: A magyar ipar területi folyamatai a negyedik ipari forradalommal összefüggésben
  • Lux Gábor, PhD: Járt utat járatlanért el ne hagyj? Meghaladható-e a függő piacgazdasági modell a közép-európai iparban?
  • Szabó Mátyás, PhD: Jövőkutatás a vidékfejlesztés tervezésében

Hozzászólások, vita

Záró gondolatok

A rendezvényen résztvevőket 13 órától kávéval és büfével várják.