- A projektről
- Hírek, Események
- Blog
- English
Vezetőfejlesztés a 21. században címmel hiánypótló kötet jelent meg az Akadémiai Kiadónál. A Tudományos Mecenatúra pályázat keretében a könyv és a vezetőfejlesztés aktuális témáira hívják fel a figyelmet. A téma kapcsán Zalai Budával, a Körber Hungária gazdasági és adminisztratív területért felelős ügyvezető igazgatójával Harka Éva beszélgetett egy podcast-sorozat részeként.
„Többféle nemzetiségű és és kultúrájú vállalathoz volt szerencsém, de talán nem is a nemzetiség alapján különböztetném meg a cégkultúrákat. Úgy gondolom, a menedzsment és a tulajdonosi kör határozza meg az adott szervezet hétköznapjait. Meggyőződésem, hogy a vezetők hatása a cégkultúrára igen komoly, főleg, mert reakcióik, konfliktuskezelési technikáik rányomja a bélyegét a mindennapokra”
– mondta Zalai Buda, majd hozzátette:
„A Körber Hungáriánál az, hogy a cégkultúrát fejleszteni kell, a legfelsőbb vezetői szintről eredeztethető igény. Sikerült az összes leányvállalat számára egy olyan közös metszetet találni, ami mindannyiunk munkáját és mindennapjait meghatározza, ez pedig a bizalom és az együttműködés. Az én feladatom ügyvezetőként azt gondolom az, hogy az összes vezetőnk képes legyen ezek mentén az értékek mentén reagálni a kihívásokra, kommunikálni és élni a mindennapokat. Utóbbi azért fontos, mert a cégkultúra sok apró interakcióra épülve válik egységes közeggé: ahogy egymásra nézünk, ahogy köszönünk reggel, ahogyan a konfliktusokat megoldjuk…”
És hogy mire van szükség ahhoz, hogy jó vezetők legyünk? Zalai Buda szerint:
„nagyon fontos a tanulási vágy és képesség egy vezető esetében, de alapvetően egy jó karakterre van szükség. Kiemelten fontosnak tartom az önismeretet, mely a vezetői létnek talán a legfontosabb ismérve és alapja, és csak ettől tud önazonos és hiteles lenni egy vezető.
Hallgatóként szerintem még kevesek láthatják előre a lehetőségeiket. Úgy gondolom, ugyanolyan gyönyörű karrier egy téma szakértőjévé válni mint vezetőnek lenni. Az is elfordulhat, hogy a kétfajta karrierút keresztezi vagy váltogatja egymást, és a végzett hallgatónak élete során módja lesz mindkettőt kipróbálni. Azt tanácsolnám azoknak, akik diplomaszerzésük előtt állnak, hogy kezdjenek el szorgalmasan dolgozni és szerezzenek kellő mértékű önismeretet”
– húzta alá Zalai Buda.
A podcastben szó esik még a vezetői kihívásokról, a nemzetközi és magyar trendekről; a generációk közti kommunikációs gap megszüntetési módszereiről és arról, milyen praktika segíti a Körber ügyvezető igazgatóját a mindennapokban és az állásinterjúztatások során.