- A projektről
- Hírek, Események
- Blog
- English
Milyen a jó vezető? Milyen kihívásokkal szembesül? Hogyan készülhet fel erre a szerepre? És miért jó mindannyiunknak, ha jó vezetőink vannak?
Vezetőfejlesztés a 21. században címmel hiánypótló kötet jelent meg az Akadémiai Kiadónál. A Tudományos Mecenatúra pályázat keretében a könyv és a vezetőfejlesztés aktuális témáira hívják fel a figyelmet. Az alapokról a főszerkesztő-szerzőkkel, dr. Kuráth Gabriellával és dr. Bányai Edittel Harka Éva beszélgetett egy podcast-sorozat első részeként.
„A jövő vezetői már a felsőoktatásban vannak. Tavaly megkérdeztem egy száz fős kurzus résztvevőit, és a nappali tagozatos fiatalok több, mint 80%-a jelezte, hogy vezető szeretne lenni. Azt gondolom, ez jelentős arány”
– mondta el dr. Kuráth Gabriella, majd hozzátette:
„Mivel sokan készülnek arra, hogy vezetők lesznek, képzési céljaink között is egyre fontosabbá válik, hogy a jövő vezetőit megfelelően felkészítsük, és a stabil elméleti háttér mellett a gyakorlati tudás anyagot, tapasztalatokat is biztosítsunk a számukra”
– húzta alá a kutató.
Az aktualitásoknál maradva a mesterséges intelligenciáról is szó esett.
„A vezetők keresik azokat a lehetőségeket, melyekkel eredményesen tudja támogatni a munkájukat a mesterséges intelligencia. E területen viszont még nagyon sok kérdőjelet látok. Azok a kezdeményezések, amelyek eddig napvilágra kerültek, sok tekintetben bizakodásra adnak okot. Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy többen aggódnak amiatt, hogy a mesterséges intelligencia milyen irányba viszi el magát a vezetőfejlesztést. Biztos, hogy nagyon megváltoztatja majd az eszköztárat, a kérdés, hogy a hagyományos módszerekből mi az, ami alkalmazható marad a vezetőfejlesztés területén”
– húzta alá dr. Bányai Edit.
A podcastben szó esik még a vezetői kihívásokról, a nemzetközi és magyar trendekről; a vezetés és az informatikai fejlődés korrelációjáról, a generációváltásról a vezetésben, az esettanulmányokról, valamint arról, miért fontos, hogy jó vezetőink legyenek.