Az Év Projektmenedzsment Diplomamunkája Pályázat 2020

2020. május 29. 11:38

Pályázati kiírás Az Év Projektmenedzsment Diplomamunkája Díj 2020-hoz.

1. A pályázat célja

Projektmenedzsment témában készített diplomamunkákon keresztül

• a fiatal szakemberek és munkájuk bemutatása a projektmenedzsment szakma számára
    • a fiatal szakemberek szakmai előmenetelének elősegítése
    • a projektmenedzsment szakma számára utánpótlás biztosítása
    • a projektmenedzsment kultúra fejlesztése

2. A PÁLYÁZAT KIÍRÓJA ÉS A DÍJ ADOMÁNYOZÓJA

A pályázat kiírója a PMI Budapest, Magyar Tagozat a Project Management Institute Magyar szervezete
    Együttműködő partnerei a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) Projektmenedzsment Szakosztálya és a Magyar Projektmenedzsment Szövetség (PMSZ).

3. KIK PÁLYÁZHATNAK?

Az Év Projektmenedzsment Diplomamunkája Díjra pályázhatnak mindazok, akik bármely felsőoktatási intézményben a pályázati időszakot megelőző két tanév (akadémiai év) bármelyike során benyújtották és sikeresen megvédték magyar vagy angol nyelvű, projektmenedzsment témájú BSc/BA, MSc/MA dolgozatukat, ahol projektmenedzsment módszereket és eszközöket alkalmaztak, illetve projektmenedzsment módszertan elméleti és gyakorlati tartalmakat, eredményeket mutattak be.

4. MIÉRT ÉRDEMES PÁLYÁZNI?

Az Év Projektmenedzsment Diplomamunkája pályázat díj nyertese:

Elnyeri a projektmenedzsment szakma által elismert az „Év Projektmenedzsment Diplomamunkája” díjat, melyet ünnepélyes átadó keretében vehet át a PMI Budapest, Magyar Tagozat éves angol nyelvű Art of Projects konferenciáján, ingyenes részvételi lehetőséget kap a PMI Budapest, Magyar Tagozat Art of Projects konferenciáján, ingyenes részvételi lehetőséget kap a HTE szervezésében megrendezendő PM Fórum projektmenedzsment konferencián, bemutatkozási lehetőséget kap a PMI Budapest, Magyar Tagozat honlapján.
    Az első három legjobbnak ítélt dolgozat szerzője a Kiírók elismerő oklevelén túl választhat egy, a pmi.org gondozásában megjelent szakkönyvet és ingyenes részvételi lehetőséget kap a Körkapcsolás rendezvényen a PMSZ felajánlásával. Az első három helyezett konzulensének díja: egy tetszőlegesen választott, a pmi.org gondozásában megjelent szakkönyv. Lehetőség a PMI Budapest honlapján való megjelenésre egy rövid (nagyjából 2 oldalas) szakmai cikkel, mely a pályamunka bemutatását tartalmazza. Lehetőség a pályamunkákból készített kiadványban való megjelenésre egy, a diplomamunkából készített 15-20 oldalas kivonat megírásával. Lehetőség a diplomadolgozat publikálására a projektvezetői közösség számára a PMI Budapest Chapter honlapján

5. A PÁLYÁZAT LEBONYOLÍTÁSÁNAK MENETE:
    5.1 PÁLYÁZATI DOKUMENTÁCIÓ

Pályázni az alábbi dokumentumok együttes benyújtásával lehet:

- szakdolgozattal vagy diplomamunkával megegyező dokumentum PDF formátumban;
    - szakdolgozat vagy diplomamunka egyoldalas kivonata (amennyiben a dolgozat nem tartalmaz ilyen összefoglalót);
    - kitöltött pályázati adatlap;
    - opcionálisan csatolható a konzulens ajánlása, illetve a bírálatok.

A pályázati anyagot 2020. június 15-ig kérjük benyújtani ezen az adatlapon!

5.2 PÁLYÁZAT ELBÍRÁLÁSA, AZ ELBÍRÁLÁS SZEMPONTRENDSZERE

Az elbírálás külön történik Ba/BSc és Ma/MSc kategóriákban. A munkákat a PMI Budapest, Magyar Tagozat által delegált elnök vezetésével a PMI Budapest Magyar Tagozat, a HTE és a PMSZ szakemberei bírálják el az alábbi szempontrendszer szerint:

- a projektmenedzsment relevancia mértéke
    - a dolgozat témája és célja
    - elméleti és irodalmi ismeretek alkalmazása
    - adatgyűjtés, elemzés, következtetések és javaslatok
    - szerkezet és forma

5.3 EREDMÉNYHIRDETÉS

Az eredményhirdetésre a PMI Budapest, Magyar Tagozat 2020.11.05-én megrendezésre kerülő Art of Projects konferencián, a projektmenedzsment közösség jelenlétében kerül sor.

További kérdés esetén az alábbi e-mail címen állunk az érdeklődők rendelkezésére: kepzes [at] pmi.hu

Sikeres pályázást kívánunk!