JELENTKEZZ MOST AZ IKEA ÉS A HSE GSB ESETTANULMÁNYI VERSENYÉRE!

2021. május 17. 16:09

APPLY NOW FOR THE HSE Graduate School of Business and IKEA International Case Championship

Application deadline: 20 May 2021. 23:00.

HSE Graduate School of Business (GSB) and IKEA invite you to take part in an International Case Championship 2021 which will take place on July 1st.

Teams from GSB and their partner universities will compete for the prize, presenting creative solutions for a sustainability business case, proposed by our corporate partner IKEA. The team, which will come up with the most profitable and environmentally friendly vision, will get a chance to visit IKEA's state-of-the-art distribution center, and will also be among the first to qualify for an IKEA internship.

More info is available here.

Teams can apply for the International Case Championship on the following e-mail address: battyani.reka [at] ktk.pte.hu. In your application, please, provide the names, Neptun codes and e-mail addresses of the team members. Application deadline: 20 May 2021. 23:00 PM.

Please note, that only one team (3-4 students) can be nominated from the Faculty of Business and Economics, therefore the first applicant team will be accepted and nominated for the contest.