„Változó világ, változó társadalom” Interdiszciplináris Hallgatói Konferencia

2019. január 28. 15:39

Az ELTE PPK Szociálpszichológia MA szakirány 2019. május 9-én rendezi meg harmadik „Változó világ, változó társadalom” elnevezésű interdiszciplináris, tudományos hallgatói konferenciáját.

A konferencia célja a napjainkban zajló társadalmi változásokra való reflektálás, és a társadalmat érintő kérdések megvizsgálása elméleti és empirikus kutatásokon keresztül. Fontosnak tartjuk, hogy a különböző, társadalommal foglalkozó tudományterületek egymással párbeszédben vizsgálják ezeket a témákat. A konferencia kiváló lehetőséget biztosít arra, hogy a hallgatók bemutassák kutatásaikat, megismerjék egymás tudományterületeit, illetve megvitassák egymással a kutatások során felvetett kérdéseket.

A konferencián való részvételt oklevéllel igazoljuk.

A konferencia felkért előadói:

Kovács Mónika szociálpszichológus (ELTE PPK)

Fleck Zoltán jogász, szociológus (ELTE ÁJK)

Felkért hozzászólók:

Kende Anna, Krekó Péter és Szabó Zsolt Péter (ELTE PPK)

Jelentkezés:

A konferenciára várunk minden pszichológia, közgazdaságtan, politikatudomány, jog, társadalmi tanulmányok, kulturális antropológia és szociológia szakon tanuló illetve más érdeklődő BA és MA hallgatót, aki bemutatná elméleti vagy empirikus kutatásának eredményeit 15 perces előadás vagy poszter prezentáció formájában.

A konferenciára jelentkezni az alábbi jelentkezési lap kitöltésével, illetve absztrakt feltöltésével lehet.

Az absztrakt terjedelme 250-300 szó, amely tartalmazza az előadás szakirodalmi hátterét, fő hipotéziseit, az alkalmazott módszert és az eredményeket, illetve azt, hogy az adatgyűjtés és adatfeldolgozás mely stádiumában van a kutatás a beadás pillanatában. Az absztraktokat szakmai zsűri értékeli, a jelentkezés elbírálásáról április elejéig küldünk értesítést.

Az esemény Facebook-oldala: https://www.facebook.com/events/1952313665062378/

Jelentkezési határidő: 2019. február 28.
Időpont: 2019. május 9. (csütörtök)
Helyszín: Budapest, Kazinczy u. 23-27.
Kapcsolat: sgm_researchlab [at] ppk.elte.hu

A konferenciára szeretettel várjuk a téma iránt érdeklődő kollégákat, szakértőket, hallgatókat.