Villányból Tokióba... - Megjelent Rekettye Gábor életrajzi könyve

2020. október 6. 11:42

Villányból Tokióba - Egy külkereskedő - diplomata - egyetemi professzor kalandos élete címmel jelent meg a napokban Dr. Rekettye Gábor életrajzi könyve.

Hogyan jut el Villányból Tokióba egy okleveles közgazda, hogy aztán milliók szeme láttára adjon át egy szumóbajnoknak járó herendi vázát?

A saját fotókkal is gazdagon illusztrált, személyes hangvételű visszaemlékezéseken kívül meglepő fordulatokkal is találkozhatunk, miközben megelevenednek előttünk Professzor Úr életének legfontosabb állomásai.

Az életrajz regényes megjelenítésén - iskolák, ifjúkori szerelmek, a nagyszülők Jugoszláviából való átcsempészése, egyetemi élet, Európa körbejárása, a tenisz - azonban jócskán túlmutat az írás, hiszen családjának a második világháború utáni küzdelmeibe, a Pécsi Kesztyűgyár, az MKKE KNT, a Tannimpex külkereskedelmi vállalat életébe, valamint a Japánban diplomataként, a magyar kereskedelmi kirendeltség vezetőjeként eltöltött öt év különleges eseményeibe is betekintést nyerhetünk általa.

Szívből gratulálunk az egész kar nevében a könyv megjelenéséhez! Büszkén és szeretettel ajánljuk mindenkinek ezt a tartalmas és egyben szórakoztató olvasmányt!